Kriminalisti v Nitre obvinili tri osoby z drogovej trestnej činnosti 

Kriminalistom v Nitre sa podarilo v priebehu dvoch dní obviniť tri osoby z drogovej trestnej činnosti. Všetci traja obvinení díleri skončili vo väzbe.

Za drogovú trestnú činnosť hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Metamfetamín si zadovažoval a následne predával v Nitre a okolí 23-ročný muž z Jelšoviec.

Pri prehliadke vydal policajtom jedno vrecko s obsahom hnedej kryštalickej látky zodpovedajúcej minimálne 21 jednotlivým dávkam drogy, jedno plastové vrecko s obsahom desiatich balení zelenej sušenej rastliny, jedno plastové vrecko s obsahom 1530 miligramov (mg) konope, a tiež plastové vrecko s obsahom hnedej kryštalickej látky s hmotnosťou 4979 mg metamfetamínu, čo zodpovedá 24 jednotlivým dávkam drogy.

Druhým z obvinených je 24-ročný muž zo Žitavian.

Ten približne od roku 2021 predával drogy v okrese Zlaté Moravce. Policajtom vydal 866 mg sušeného konope, 870 mg kryštalického materiálu s obsahom metamfetamínu a číru tekutinu o objeme 965 mililitrov s prítomnosťou látky butyrolaktón.
       

 Tretí obvinený je 31-ročný muž z Nitry.

Pri domovej prehliadke mu kriminalisti zaistili viac ako 25 gramov sušeného konope, čo zodpovedá obvykle 46 bežným jednotlivým dávkam drogy.

Zdroj foto: Polícia SR Nitriansky kraj

Televízia Nitrička

Forgot Password