Kreatívne centrum v októbri privíta zaujímavých hostí, spustí aj Akadémiu KKP

Dramaturgiu podujatí budú tvoriť diskusie aj prezentácie hudobného či výtvarného umenia.

Kreatívne centrum Nitra od svojho vzniku vytvára priestor pre rozvoj kreatívneho talentu a takisto prináša multižánrový program pre širokú verejnosť.

V pravidelných networkingových stretnutiach pokračuje aj v októbri, kedy v stredu v rámci prvého stretnutia predstaví lokálny SEKÁČ.

„V utorok 11. októbra sa uskutoční prvá zo série diskusií, ktorá priblíži, čo to vlastne ten kultúrny a kreatívny priemysel je,“ pozývajú organizátori. „V spoločnej diskusii s našimi hosťami sa posnažíme z tejto témy objasniť čo najviac a v Q&A bude priestor aj na otázky.“

Moderátorom diskusie s príznačným názvom „Čo do šľaka je KKP?“ bude Bohdan Smieška a hosťami expertka na kultúrnu politiku a kreatívny priemysel Zora Jaurová, koordinátorka z Kreatívnej Európy Zuzana Duchová a šéf zodpovedný za stratégiu a rozvoj Nadácie Cvernovka Boris Meluš.

O deň neskôr sa v Jazz Caffe predstaví profesionálne hudobné štúdio Beyond Music Studio. „Vzniklo spoluprácou Tomáša Lobba a Mareka Rakovického, dlhoročných spolupracovníkov v Rakovického bratislavskom štúdiu LVGNC Studios,“ informuje Kreatívne centrum.

Beyond Music Studio sa zameriava na hudobnú produkciu, mixing, mastering, ale aj nahrávanie podcastov či produkciu sample packov.

Mladá nitrianska fotografka a vizuálna umelkyňa Ester Sabik 19. októbra priblíži svoje štúdium vo Francúzsku a predstaví svoju tvorbu všetkým, ktorí sa zaujímajú o vizuálne umenie, multimédiá a audiovíziu.

Ester sa zameriava najmä na analógovú fotografiu, ale v jej tvorbe prepája aj umenie s novými technológiami.

Kreatívne centrum Nitra spustí v dňoch 22. a 23. októbra aj Akadémiu KKP, v rámci ktorej bude ponúkať komplexné kurzy pre rozvoj podnikania v oblasti kreatívneho a kultúrneho priemyslu. „Prednášky, workshopy, individuálne konzultácie a skupinové Q&A s lektormi pomôžu zhmotniť tvoju podnikateľskú víziu či zlepšiť fungovanie tvojho podniku,“ približujú organizátori.

Témou prvého takzvaného Labu bude produkcia živých podujatí.

Októbrové stretnutia zakončí diskusia na tému Nitrianske divadlá pre scénické umenie. Dramaturgičky Divadla Andreja Bagara Slávka Civáňová a Martina Mašlárová, dramaturgička Starého divadla Karola Spišáka Nikoleta Hvizd Tužinská a spoluzakladateľka a dramaturgička Nového divadla Veronika Gabčíková priblížia, aké premiéry prinesie nová divadelná sezóna.

Foto: Kreatívne centrum Nitra

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password