Kráľovstvo rastlín v Tribečskom múzeu

Prezentačné podujatie s rôznymi aktivitami je určené najmä pre deti predškolského veku a žiakov základných škôl. Sprístupnené je v priestoroch múzea v pracovných dňoch až do 18. novembra.

(zdroj: TASR) Podujatie približuje rôznorodú rastlinnú ríšu, predovšetkým úžitkové plodiny, ktoré nám zabezpečujú potravu, okrasné či liečivé rastliny, ktoré napomáhajú ku zdraviu alebo kráse. Hravou a jednoduchou formou poskytuje vedomosti o rastlinách vo voľnej prírode či o pestovaných rastlinách v záhradách.

„Účastníci majú možnosť zopakovať si, prečo človek pestuje obilniny, čo sú okopaniny alebo ktoré rastliny patria medzi olejniny či strukoviny. Hravým spôsobom ich oboznamujeme s druhovým spektrom základných hospodárskych plodín, s ich tvarom, farbou a veľkosťou,“ informovala botanička múzea Oľga Kostolná.

Zdroj: tribecskemuzeum.sk

Po teórii a prezentácii nasledujú tvorivé aktivity, kde si môžu deti vyrobiť drobné predmety. K dispozícii im budú kvety, plody, listy či semienka.

Účastníkov podujatia čaká aj papierové tvorenie plodov zeleniny a ovocia, výroba mandál alebo práce s hrnčiarskou hlinou. Deti si môžu vymaľovať sadrové odliatky s jesennou tematikou alebo zhotoviť obrázky servítkovou technikou. Pre najmenších nebudú chýbať ani tradičné vymaľovánky s rastlinnou tematikou.

Televízia Nitrička

Forgot Password