Krajský dopravný inšpektorát upozorňuje na dopravné obmedzenia pod Zoborom

Obmedzenia budú platiť na ceste III/1661 na Dobšinského ulici v úseku od okružnej križovatky Zobor po cestu Pánska dolina.

Ich dôvodom je súvislá oprava cesty, informovala polícia.

V termíne od 3. do 6. októbra bude denne od 8.30 do 16.30 h vykonávaná oprava v jednom jazdnom pruhu s premávkou vedenou striedavo vo voľnom jazdnom pruhu.

V prvý a najkritickejší deň obmedzenia 3. októbra je nutné počítať v doobedňajších hodinách s uzavretou časťou Dobšinského v smere na Nitrianske Hrnčiarovce.

Počas víkendu v dňoch 7. a 8. októbra bude doprava vedená jednosmerne v smere z Nitrianskych Hrnčiaroviec do mesta.

Obchádzka v smere na Nitrianske Hrnčiarovce bude vedená po ulici Svätourbanská a Dolnozoborská. V týždni od 9. do 13. októbra bude cesta prejazdná v oboch jazdných smeroch s krátkodobými obmedzeniami.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie a pokyny regulovčíkov, ktorí budú usmerňovať premávku. Vzhľadom na závažnosť obmedzenia a exponovanú časť mesta zároveň upozorňuje motoristickú verejnosť, že je nutné v časoch dopravných špičiek počítať so zdržaním, a preto odporúča využívať aj alternatívne trasy na obchádzanie obmedzenia.

Televízia Nitrička

Forgot Password