Krajskí policajti počas víkendu odchytili až 5 vodičov pod vplyvom

Všetci nafúkali cez jedno promile. Pre jazdu pod vplyvom alkoholu skončili v policajnej cele.

foto ilustračná (pixabay.com)

Počas uplynulého víkendu mala nitrianska krajská polícia dočinenia hneď s piatimi podguráženými vodičmi, ktorí si v stave pod vplyvom alkoholu sadli za volant. „Ako v predchádzajúce víkendy, tak aj počas toho uplynulého sa pár vodičov pred jazdou potúžilo alkoholom. Dokonca až v takej miere, že hneď po kontrole putovali do policajnej cely, pretože nafúkali nad jedno promile,“ potvrdilo Krajské riaditeľstvo PZ SR Nitra.

Prvým zastaveným vodičom bol len 19-ročný mladík v Komárne, ktorý na seba upozornil jazdou zo strany na stranu.

Dychová skúška bola pozitívna, šofér nafúkal 1,17 promile. Jeho auto zostalo odstavené na ceste. O niečo neskôr iná hliadka hlásila, že na tom istom aute jazdila 51-ročná žena, ktorá bola tiež pod vplyvom alkoholu. Nebolo to jediné, čo mali s mladým mužom spoločné. „Aj ju pri kontrole podrobili policajti dychovej skúške. Žena za volantom nafúkala rovnakú hodnotu alkoholu – 1,17 promile,“ dodala polícia.

Ďalší podgurážení vodiči nafúkali ešte viac.

V obci Hokovce policajti zastavili 66-ročného muža s 2,13 promile. U 33-ročného muža v Komárne dychová skúška potvrdila stav s 2,08 promile a 41-ročný muž v Nových Zámoch nafúkal 2,31 promile.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password