Krajskí policajti bilancujú. Koľko prípadov skontrolovali počas zvýšenej kontroly?

Krajská polícia uvádza, že policajti, vzhľadom na pretrvávajúce opatrenia, plnia svoje povinnosti naďalej. Doposiaľ museli preveriť stovky prípadov.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Zvýšenú kontrolnú činnosť vykonávali policajti pôsobiaci v rámci Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre od 6. januára. Vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu boli do kontrol zapojení dopravní, poriadkoví aj železniční policajti.

Porušenie povinnosti nosenia rúšok, respektívne iného prekrytia nosa a úst zistili u 136 osôb.

Čo sa týka zákazu vychádzania, hliadky preverili 211 prípadov, porušenie zákazu bolo potvrdené u 191 osôb. Policajti preverovali aj porušenie lekárom nariadenej karantény, zo 67 prípadov opatrenie porušilo 34 ľudí. Našli sa aj podozrenia z porušenia zákazu otvorenia prevádzok, zo 75 prípadov boli potvrdené štyrikrát. „Na RÚVZ SR policajti postúpili 63 prípadov a na okresné úrady 14 prípadov,“ dodáva krajské riaditeľstvo v Nitre.

Policajti budú prípady riešiť individuálne.

„V súčasnosti kontroly pokračujú, avšak sú vykonávané náhodne, všade tam, kde sa predpokladá zvýšený pohyb osôb napr. železničné a autobusové stanice, nástupištia, predajne, alebo zásielkovne a odberné miesta, a na cestách hlavne na pohyb na hraniciach okresov,“ upozorňuje polícia. Sankcie v blokovom konaní zostávajú v sume do 1000 eur, v správnom konaní do 1659 eur.

Televízia Nitrička

Forgot Password