Krajské osvetové stredisko sprístupnilo výstavu najlepších regionálnych fotografov

Súťaž AMFO 2021 zameraná na amatérsku fotografickú tvorbu pozná najlepších fotografov nitrianskeho regiónu. Výstavu ich tvorby Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre sprístupnilo online.

Andrea Koncová: Vo vnútri 6 (kategória Experiment bez rozlíšenia veku)

Celú postupovú súťaž AMFO 2021 stredisko tento rok organizuje v online priestore. Amatérski fotografi z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce sa do súťaže registrovali pomocou elektronického formulára a svoje fotografie zasielali do regionálneho kola tiež elektronickou formou.

Zapojiť sa mohli deti, mládež aj dospelí.

„Prihlasovali  svoje diela do  kategórií čiernobielej, farebnej  fotografie, do cyklov a seriálov i do  experimentu. Celkovo sa tento rok zúčastnilo 43 autorov, ktorí  predostreli odbornej porote na hodnotenie 153 samostatných fotografií, 5 súborov experimentu a 13 súborov v kategórii cykly a seriály,“ uviedla Zdenka Smrečková z KOS.

Zaslané fotografie hodnotili fotograf a pedagóg Jozef Peniak, fotografka Marta Földešová a fotograf Norbert Eggenhofer. Zaujímal ich napríklad výber témy, objavnosť, tvorivosť, zachytenie správneho okamihu, kompozíciu, práca so svetlom, posolstvo fotografie, zrozumiteľnosť pre diváka a  jedinečnosť záberov. „Udelili 21 cien a 11 čestných uznaní. Ocenené fotografie postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční v Nových Zámkoch. Okrem určenia ocenení pre fotografie vybrali i kolekciu na regionálnu výstavu,“ dodala Zdenka Smrečková.

Všetky ocenené diela sú zverejnené na webstránke KOS.

zdroj foto: KOS v Nitre

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password