Krajské osvetové stredisko pripravuje Anjelský deň

Účastníkov čaká popoludnie sviatočnej predvianočnej nálady a atmosféry.

Inšpiráciu od remeselníkov a výtvarníkov budú môcť nabrať všetci, ktorí v piatok 2. decembra zavítajú do Krajského osvetového strediska. Takisto si budú môcť zakúpiť originálne, ručne zhotovené vianočné ozdoby, dekorácie či darčeky.

K dispozícii budú výrobky z keramiky, textilu, drôtu, korálok, plsti, papieru, šúpolia, slamy,  hodvábu, z včelieho vosku, pletené a háčkované drobnosti, adventné vence, ale aj medovníčky, oblátky, med a jeho produkty.

„Môžete sa zastaviť, zaspomínať si a na vlastné oči vidieť najčastejšie pracovné činnosti, teda páranie peria, vyšívanie alebo tkanie našich starých mám v minulosti. Pre deti je pripravená anjelská výtvarná dielnička a od 16:30 zaznejú koledy a vinše folkloristov z CVČ Domino Nitra,“ uviedlo stredisko.

Stretnutie bude zároveň priestorom na zamyslenie a zanechanie odkazu vďačnosti, a to v podobe „anjelského kútika“.

Sprievodnými podujatiami Anjelského dňa sbudú pozorovanie oblohy vo hvezdárni od 16.15 h, rozprávanie o živote hviezd o 18.15 h, výstavy Z vesmíru do hlbín zeme, Vzdušné zámky, Retrospektíva a S radosťou a úsmevom.

„Veríme, že anjelským popoludním, úsmevmi na tvárach prispejeme k atmosfére Vianoc, sviatkov pokoja a radosti. Naším prianím je, aby sa anjelská vianočná nálada preniesla na každého z vás, aby sme boli k sebe láskaví, ohľaduplní, jednoducho anjelsky dobrí, nielen počas vianočného obdobia, ale po celý rok,“ doplnili pracovníci Krajského osvetového strediska.

Televízia Nitrička

Forgot Password