Krajská polícia sprísni kontroly na cestách. Dôvodom je alkohol, rýchlosť aj sviatky

Na nitrianskych krajských cestách opäť vzrástla nehodovosť.

Polícia v Nitrianskom kraji bude dohliadať na bezpečnosť cestnej premávky vo zvýšenej miere. Dôvodom však nie sú len nadchádzajúce sviatky, ale aj zvýšená nehodovosť počas uplynulého víkendu. V piatok v skorých nočných hodinách bola oznámená nehoda v Kozárovciach, pri ktorej bol nájdený zranený chodec. „Privolané záchranné zložky aj napriek poskytnutej pomoci museli konštatovať smrť 60 ročného muža. Druhý z účastníkov nehody – vodič auta, však na mieste dopravnej nehody nebol,“ uviedla krajská polícia. Chodcovi teda ani neposkytol pomoc. No pro asi 18 hodinách od ohlásenia dopravnej nehody policajti vypátrali vozidlo aj jeho vodiča, ktorým bol len 18-ročný mladík. „Na ceste ležiaceho chodca pravdepodobne zbadal v poslednej chvíli a po zrážke sa zľakol a z miesta nehody ušiel. Polícia v Leviciach prípad vyšetruje ako prečin usmrtenia v súbehu s prečinom neposkytnutia pomoci,“ dopĺňa Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

K ďalšej smrteľnej nehode došlo na železničnom priecestí v obci Pozba v novozámockom okrese.

V nedeľu okolo obeda tu nastala kolízia motocykla a nákladného vlaku. 50-ročný vodič motocykla pravdepodobne nerešpektoval výstražné znamenia a vošiel priamo pod prichádzajúci vlak. „Na mieste dopravnej nehody podľahol utŕženým zraneniam. Okolnosti a mieru zavinenia tejto tragickej dopravnej nehody vyšetruje polícia v Nových Zámkoch ako prečin usmrtenia,“ informuje polícia.

K nelichotivej štatistike pribudlo 6 vodičov, ktorí si za volant sadli pod vplyvom alkoholu, pričom jeden zo spolujazdcov utrpel pomliaždenia hlavy a krku.

Napokon sa našli aj odvážlivci, ktorí prekročili maximálnu povolenú rýchlosť. Policajti Diaľničného oddelenia v Nitre na nich striehli vo večerných hodinách na rýchlostnej ceste R1. Jeden z vodičov prekročil rýchlosť o 79 km/h a druhý o 72 km/h. Obom zadržali vodičské preukazy a uložili im blokové pokuty v sume 800 €, ktoré na mieste nevedeli zaplatiť.

„Policajné hliadky všetkých služieb budú preto dohliadať na bezpečnosť cestnej premávky vo všetkých okresoch Nitrianskeho kraja tak, aby v čo najvyššej možnej miere priaznivo ovplyvnili cestnú premávku,“ vystríha krajská polícia.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password