Krajská knižnica spája generácie. Obzory si rozširujú deti spolu so seniormi

Okrem zvyčajných aktivít do novembrového programu pribudli predvianočné novinky.

Hovorí, sa že nikto učený z neba nepadol, a to platí aj pri starších generáciách, ktoré si svoje obzory rozširujú spolu s deťmi vďaka cyklu Záujmová generácia v knižnici – Spájame generácie. V septembri túto aktivitu pridala do plánu podujatí Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre a pokračuje s ním aj počas novembrových dní. „Účastníci sa môžu tešiť na prednášky z oblasti botaniky, zóologie, gemológie, chémie, geografie a dopravnej výchovy,“ uvádza knižnica. Účastníci rôznych generácií získajú nové vedomosti a zároveň môže medzi sebou diskutovať a vymieňať si názory.

Vo svojej aktivite pokračuje aj Klub paličkovanej čipky, okrem toho môžete počas celého mesiaca vidieť v priestoroch knižnice výstavu Čipkované Vianoce.

Počas celého novembra bude tiež prebiehať v budove na Fraňa Mojtu informačná výchova pre deti, výstava k Európskemu roku železníc, v spolupráci s Modelárskym klub Zobor je pripravená výstava Česko-slovenská armáda, vo vitrínach nájdete aj ukážky máp Nitry a okolia.

Súťažichtivých poteší možnosť urobiť si selfie a vyhrať knižné ceny. Súťaž prebieha na Facebooku a Instagrame knižnice.

Hlavná budova knižnice Fraňa Mojtu má aj široký program pre deti. Počas celého mesiaca tu prebieha slávnostné pasovanie prvákov základných škôl za rytierov knižničného kráľovstva. Malí čitatelia sa tu tiež vydajú po stopách rozprávkových bytostí, pobočka na Klokočine pre ne pripravila tvorivé dielne, kde budú vznikať adventné kalendáre.

Pamäť a pohyb sú dôležité v každom veku, počas nasledujúceho mesiaca preto pokračujú aj aktivity Tréning pamäti pre seniorov a precvičovanie jogy v rámci Pohybu k lepšej pamäti.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password