Krajská knižnica po otvorení požičiava knihy cez výdajné okienko. Záujem je rekordný

Knižnica bola z dôvodu pandemických opatrení zatvorená od 21. 12. minulého roka. Nedávno začala opäť čiastočne poskytovať svoje služby.

foto: FB Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre

Po týždňoch lockdownu sa zásoby neprečítaných a možno aj prečítaných kníh minuli. Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre tak po čiastočnom uvoľnení opatrení pocítila rekordný záujem o výpožičné služby. Knižnice môžu byť znovu otvorené od 27. januára za prísnych protiepidemických podmienok. „Vstup bude umožnený vždy len 1 osobe pri dodržiavaní určených hygienických pravidiel – rúško, dezinfekcia rúk, bez príznakov infekčného ochorenia,“ približuje krajská knižnica.

Zaznamenali rekordný záujem čitateľov.

„Za tri dni od otvorenia ,výdajného okienka‘ sme požičali 1093 kníh. Toto rekordne vysoké číslo hovorí o tom, že radi navštevujete našu knižnicu. Od stredy 27. januára 2021 k nám prišlo 788 čitateľov, vrátilo sa nám spolu 880 kníh a okrem toho sme pre vás rezervovali 109 výpožičiek,“ hodnotí stav po otvorení vedenie knižnice.

foto ilustračné (pixabay.com)

Výdaj len cez okienko.

Čitatelia si knihy môžu vybrať v online katalógu a následne si ich objednať cez internet alebo telefonicky. Po tom, ako im príde mail s informáciou, že sú pripravené, môžu si tituly vyzdvihnúť vo výdajnom okienku s platným čitateľským preukazom. Ak ešte nie ste zaregistrovaný, môžete tak urobiť vyplnením online prihlášky a zaplatením členského poplatku v pohodlí domova.

Z katalógu knižnice si môžete vypožičať aj stovky elektronických kníh.

Výdajné okienko v hlavnej budove knižnice na Ulici Fraňa Mojtu je otvorené každý pracovný deň od 7.30 do 16.30 hod. Pobočka na Klokočine je do odvolania otvorená v skrátenom pracovnom čase od 8.00 do 15.45 hod. Pobočka na Zobori od novembra 2020 neposkytuje služby čitateľom.

V čase obmedzených služieb knižnica na svojom webe ponúka zaujímavé rubriky ako napríklad Po stopách slovenských krajov, Knihovníčky odporúčajú či Aktivity pre deti. Videá s úryvkami z detských kníh nájdete aj na Youtube kanáli. Najmä študentom sa teraz zíde možnosť vypracovania online rešerše, táto služba je stále k dispozícii.

Knižnica pred časom tiež doplnila takzvaný knižný kolotoč – poličky s knihami a čosopismi – ktorý sa nachádza v čakárni na nitrianskej autobusovej stanici. Z kolotoča si môžete knihy požičiavať aj ich doň darovať.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password