Krajská knižnica po letnej prestávke pokračuje v prednáškach s eko temámi

Po tomto lete je otázka vplyvu klimatickej krízy na planétu ešte výraznejšia. V knižnici o nej hovoria zástupcovia nitrianskych predajní.

foto ilustračná: pixabay.com

Cyklus štyroch prednášok so zameraním na klimatickú krízu v Krajskej knižnica Karola Kmeťka v Nitre začal v apríli. Na prvej prednáške nitriansky Sekáč predstavil (ne)udržateľnú módu a vplyv fast fashion, resprektíve rýchlej módy na našu planétu.

V júni sa cyklus zameral na izbové rastliny. S výhodami a starostlivosťou o ne návštevníkov aj formou workshopu oboznámilo kvetinárstvo Voňavý ateliér.

September sa bude venovať téme bezobalových obchodov. Hosťom prednášky s názvom „Už si zero-waste?“ bude nitrianska predajňa Špajza.

Posledná novembrová prednáška návštevníkom prostredníctvom otázky „Sadiť, či nesadiť?“ priblíži komunitnú záhradu a pestovanie v súlade s prírodou.

Stretnutia sa konajú vždy od 15. do 17. hodiny v spoločenskej miestnosti knižnice na ulici Fraňa Mojtu. „Ak vás zaujímajú témy klimatickej krízy, ponúkame vám možnosť dozvedieť sa, akým spôsobom prispieť k tomu, aby sme jej následky zmiernili,“ uvádza knižnica.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password