Krajská knižnica má pripravený pestrý letný program

Za symbolickú cenu nakúpite staršie kúsky a zabavíte deti počas letných prázdnin.

O tom, že vy a vaše ratolesti sa počas letných mesiacov môžete zabaviť aj s knihami vás presvedčí Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre. Úsek odbornej literatúry pre dospelých je v súčasnosti dočasne zatvorený pre revíziu knižničného fondu (úsek ja zatvorený do 14. 8. 2020), študovať teda asi veľmi nebudeme, ale pri návšteve knižnice môžete navštíviť napríklad letnú „retro“ burzu. Burza prebieha každý deň od 7.30 do 16.30 hod. v spoločenskej miestnosti. Nájdete tu nielen staršie knihy, ale tiež magnetofónové pásky a VHS kazety, a to za symbolických 50 centov. Vybrať si môžete aj z kníh, ktoré knižnica vyraďuje z fondu. Ak máte záujem, pozrite si podrobnejšiu ponuku.

Burza bude prebiehať do 28. augusta, neváhajte a vyberte si svoj kúsok do zbierky.

Ponka letnej „retro“ burzy v knižnici na ulici Fraňa Mojtu

Počas návštevy sa zastavte aj pri aktuálnej výstave autorky Eriky Némethovej. Do konca augusta tu nájdete odznaky, brošne, magnetky i dekorácie, ktoré si môžete zakúpiť.

V knižnici sa zabavia aj deti. Pripravené su rozprávkové dni a knižný bazén.

„Každý utorok a stredu budú pre vaše deti pripravené tvorivé dielne, zaujímavé aktivity a samozrejme skvelá zábava,“ sľubuje knižnica. Letné tvorivé dielne trvajú počas celého júla a augusta na Úseku pre deti a mládež. Ich súčasťou je tiež dramatizované čítanie, kvízy a prezentácie. Utorky sú určené pre deti od 5 do 7 rokov, od 9.00 do 11.00 hod. V stredu sa môžu dielní zúčastniť deti od 8 do 10 rokov, od 13.30 do 15.30 hod. Na rozprávkové dni je potrebné sa nahlásiť vopred. Zúčastniť sa môže naraz minimálne 6, maximálne 12 detí.

Zábery z rozprávkového dňa na Úseku literatúry pre deti a mládež

Program pre deti prebieha tiež v klokočinskej pobočke.

Všetky deti, ktoré radi maľujú a kreslia, môžu priniesť do knižnice svoj obrázok, ktorý bude následne vystavený. Malo by ísť o maľbu alebo kresbu veľkosti A4 či A3. No a keď tu už budete „zaplávajte“ si v knižnom bazéne. „Rozprávali sme sa o zábavných knihách na leto, ktoré ich môžu rozveseliť a zároveň sa niečo dozvedieť. Poukazovali sme si knihy zo skupiny encyklopédii Larousse, zahrali sme sa a aj zasúťažili. Nakoniec nám vyzdobili chodník krásnymi kresbami farebnou kriedou,“ opisujú aktivity s deťmi pracovníčky knižnice.

Aktivity s deťmi v pobočke knižnice na sídlisku Klokočina

zdroj foto: fb Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password