Krajská Knižnica Karola Kmeťka vyhodnotila čitateľskú sútaž určenú pre deti

Súťaž Čítajte s nami bola určená pre druhákov, tretiakov a štvrtákov z nitrianskych základných škôl, ale aj z okolia Nitry.

Súťaž nitrianskej knižnice sa konala už po 24. krát.

Tentoraz sa do nej zapojilo celkovo 79 tried a 1436 detí.

„Súťaž Čítajte s nami je neoddeliteľnou súčasťou našich aktivít a každý rok prináša deťom zo základných škôl radosť, rozvíja ich vzdelanie a vychováva nových čitateľov. Témy súťaže sú vyberané so zreteľom na podnecovanie detskej fantázie, kritického myslenia či tolerantnosti,“ uviedla riaditeľka Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre Slavomíra Krasňanová.

Aktuálny ročník bol zameraný na knižných hrdinov a hrdinky.

Knihovníčky od októbra 2023 deti postupne zoznamovali s odvážnym bojkom, Sherlockom Holmesom, Harrym Potterom, Matildou a Analfabetou, Malým Mikulášom, Alicou v krajine zázrakov, Štikútom či Pippi Dlhou Pančuchou.

Prihlásené triedy pri riešení hádaniek, kvízov, čitateľských a výtvarných úloh získavali za svoju usilovnosť body, vďaka ktorým sa umiestnili na jednotlivých priečkach.

Tie najlepšie umiestnené triedy si odniesli knižné balíčky a medaily či kľúčenky z 3D tlačiarne krajskej knižnice.

Najväčšia cena čakala na absolútnych víťazov. Pre triedy, ktoré sa v pobočke na Klokočine a na úseku pre deti a mládež na Fraňa Mojtu umiestnili na 1. miestach, pripravila knižnica odmenu v podobe divadelného predstavenia. Vďaka ústretovosti Starého divadla Karola Spišáka v Nitre si víťazné triedy mohli pozrieť interaktívnu inscenáciu Hlava v hlave v réžii Mareka Zákosteleckého. Herci Vanesa Hagyungová, Simon Fico a Eduard Valašík v deťoch vyvolali radosť a nadšenie, ktoré bolo nielen vidieť, ale aj počuť.

„Chcela by som vyjadriť svoju vďaku aj našim zamestnankyniam či učiteľom, ktorí v deťoch účasťou v súťaži rozvíjajú čitateľskú gramotnosť, rodičom a najmä deťom. Ich nadšenie, dojmy a diskusie o knižných príbehoch nám pripomínajú, prečo rok čo rok v súťaži pokračujeme,“ dodala riaditeľka krajskej knižnice.

Zdroj foto: Krajská knižnica Karola Kmeťka

Televízia Nitrička

Forgot Password