Krajská knižnica Karola Kmeťka chce projektom knižných búdok rozčítať Nitru

Verejnosť si bude môcť knihy požičiavať, čítať a vymieňať. Zároveň bude prebiehať súťaž o naj knižnú búdku. Odmenení budú jej tvorcovia aj hlasujúci.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Krajská knižnica Karola Kmeťka štartuje projekt Rozčítajme Nitru. Jeho cieľom je zlepšiť čitateľom rôznych vekových a sociálnych skupín prístup ku knihám.

Myslí tiež na to, že knihy si vzhľadom na ich stúpajúcu cenu, nemôže dovoliť každý. Čitatelia si ich preto z knižných búdok budú môcť požičať zadarmo.

V súčasnej digitálnej dobe množstvo ľudí trávi čas pri displejoch mobilov, tabletov a počítačov. Snahou knižnice je prilákať ich prostredníctvom projektu k čítaniu aj k spoločnému tráveniu voľného času.

Knihy budú v búdkach pravidelne dopĺňané. Darované a duplicitné knihy tak nájdu ďalšie využitie.

„Knižné búdky budú fungovať v duchu – požičaj, prečítaj, vráť alebo vymeň. Zoberte si knihu, ktorá sa vám zapáči a neskôr po prečítaní ju vráťte alebo vymeňte za inú knihu,“ vysvetľuje Ivana Budayová z krajskej knižnice

Na tvorcov a hlasujúcich čaká odmena.

Na sociálnych sieťach knižnice budú zverejnené fotografie búdok spolu s popisom ich autorov a umiestnenia, pričom verejnosť bude môcť hlasovať o najkrajšiu knižnú búdku. Zaujímavá odmena bude pripravená pre tvorcov víťaznej búdky aj pre hlasujúcich, z ktorých traja získajú hodnotné knižné ceny.

Do projektu sa zapojili viaceré organizácie v Nitre.

Svoje knižné búdky si vyrobia Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Stredná odborná škola stavebná, Nábrežie mládeže 1, Nitra, Dom Matice slovenskej Nitra, Agrokomplex výstavisko Nitra, OBI Nitra a TIC Nitra.

Televízia Nitrička

Forgot Password