Krajská knižnica a jej bohatý plán podujatí na september

Niektoré podujatia sa budú konať počas celého mesiaca a ďalšie len v konkrétne dni. Uskutočnia sa na Fraňa Mojtu i v pobočke na Klokočine, ktorá sídlili na Jurkovičovej ulici.

Školský rok 2021/2022 je už v plnom prúde a Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre si pripravila pre žiakov materskej, základnej a strednej školy rôzne zaujímavé akcie.

Žiaci sa môžu počas celého mesiaca zúčastniť Informačnej výchovy v úseku literatúry pre deti a mládež na Fraňa Mojtu i v pobočke na Klokočine. Dozvedia sa tam niečo o knihe, knižnici a množstvo iných informácií.

Ďalej je pripravené i podujatie s názvom Pán lišiak, kde sa bude rozprávať o živote a diele anglického spisovateľa Roalda Dahla, ale aj Päťka z nudy, kde okrem čítania budú prebiehať aj hry na motív z knihy od spisovateľa Daniela Heviera. Tie na vás čakajú v pobočke na Klokočine.

V pláne sú uvedené aj podujatia, ktoré sú určené pre širokú verejnosť. Medzi nimi je napríklad Akčan Tyrok a iné Dahloviny. Je to „výstavka kníh k životnému jubileu spisovateľa Roalda Dahla,“ uviedla knižnica. Tá je pre vás pripravená na Fraňa Mojtu v úseku literatúry pre deti a mládež. Navštíviť môžete aj výstavu kníh Slovenská klasická literatúra i výstavu obrazov Tomáš a Anna Čupkoví, ktoré nájdete v pobočke na Klokočine.

Plán obsahuje akcie aj pre prihlásených účastníkov. Knižnica si pre nich pripravila niekoľkokrát do mesiaca akciu Pohybom k lepšej pamäti, kde sa bude precvičovať 5 Tibeťanov a joga. Hýbať sa budete 16., 23. a 30. septembra o 8. hod. 21. septembra nebude chýbať ani Starajme sa o svoj mozog. Ide o „podujatie k Svetovému dňu Alzheimerovej choroby,“ informovala knižnica. Obe sa uskutočnia na Fraňa Mojtu v úseku odbornej literatúry pre dospelých.

Krajská knižnica usporadúva množstvo ďalších akcií. Plán podujatí na mesiac september nájdete na webovej stránke knižnice.

foto: FB Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password