Kraj začal očkovať seniorov v zariadeniach sociálnych služieb

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vytvoril priamo v Župnom dome odberné miesto, v ktorom vykonáva testovanie na ochorenie COVID-19. Pravidelne v ňom testuje svojich zamestnancov, ich rodinných príslušníkov i ďalších ľudí.

Úrad NSK informoval, že otestovaných tu už bolo niekoľko stoviek záujemcov. „Kraj pristúpil k vytvoreniu tohto odberového miesta, pretože bezpečnosť na pracovisku považuje v súčasnej komplikovanej epidemiologickej situácie za prvoradú. Pretože si testovanie zabezpečuje logisticky sám, zamestnanci sa ho zúčastňujú podľa časového harmonogramu,“ uviedla hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová.

Podľa jej slov je v súčasnosti dôležité každé vytvorené odberové miesto, pretože odbremeňuje čakanie ľudí na testovanie na iných miestach.

Očkovacie vakcíny

„To platí nielen počas aktuálneho celonárodného skríningu, ale aj počas sprísneného lockdownu v meste a okrese Nitra, kedy NSK vo svojich priestoroch iniciatívne a na vlastné náklady pretestoval stovky ľudí počas všetkých troch testovaní, teda 8., 15. aj 22. januára tohto roku. Kraj počas aktuálneho celonárodného skríningu vychádza v ústrety napríklad mestám Komárno a Šaľa a umožňuje tak testovanie verejnosti v priestoroch svojich tamojších stredných škôl,“ pripomenula Prekopová.

Zariadenie sociálnych služieb Nitrava

Okrem testovania začal NSK zabezpečovať v spolupráci s Fakultnou nemocnicou v Nitre a s ministerstvom práce a sociálnych vecí očkovanie klientov v zariadeniach sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. „Pokiaľ ide o očkovanie, predseda NSK Milan Belica ešte vakcínu nedostal, aj keď by o ňu, z hľadiska veku a jeho účasti na pracovných podujatiach, často v rizikovom prostredí, mohol požiadať. Rozhodol sa rešpektovať podmienky očkovacieho harmonogramu, pravidelne absolvuje testovania a riadi sa všetkými hygienickými opatreniami,“ dodala Prekopová.


Televízia Nitrička

Forgot Password