Kraj plánuje postaviť Centrum športu

Nitriansky kraj chce investovať do športového centra. Priestory ponúknu nové možnosti pre hokej aj loptové hry.

Športové priestory by mohli vzniknúť v areáli Spojenej školy na Slančíkovej ulici v Nitre. Zámer schválili krajskí poslanci na júnovom zastupiteľstve. Centrum športu bude najmä veľkou podporou športových talentov, aj preto by malo stáť neďaleko Strednej športovej školy, ktorá je súčasťou Spojenej školy. „Jej študenti dosahujú vynikajúce výsledky, nielen na okresnom či krajskom poli, ale neraz sú to aj vynikajúce celoslovenské výsledky aj na rôznych súťažiach v zahraničí,“ povedal Marián Kéry, podpredseda NSK.

Predbežné plány hovoria o dvoch halách.

Jedna z rozmermi 20 x 40 metrov a výškou 10 metrov bude prioritne určená pre loptové hry. Druhým krokom bude výstavba hokejového štadiónu s kapacitou 300 až 400 miest pre divákov.

Športové centrum má byť financované z viacerých zdrojov.

Ide o združenú investíciu. „To znamená prostriedky jednak z rozpočtu NSK, ale aj z Úradu vlády alebo športových federácií,“ hovorí podpredseda NSK. „Je tam daný prísľub zo strany Slovenského zväzu ľadového hokeja, že podporia každú jednu aktivitu na vytvorenie lepších športových podmienok pre mladých hokejistov,“ dopĺňa Peter Oremus, poslanec Zastupiteľstva NSK.

Niektorí krajskí poslanci by prijali podobné športové zariadenie aj v iných okresných mestách. Podľa predsedu NSK to, ale nie je možné. „Nemôže mať každé okresné mesto veľkolepejšie zariadenie takéhoto typu, to je vylúčené. Rovnako ako hlavné mesto, určite má viac aj bude mať viac športovísk ako Nitra,“ povedal Milan Belica, predseda NSK.

Centrum športu sa bude okrem hokeja zameriavať napríklad i na tréningy basketbalu, volejbalu či hádzanej. Priestory Centra by mali byť k dispozícii celému Nitrianskemu kraju.

Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password