Kostýmy inscenácie Zlatá lýra boli nominované na prestížnu divadelnú cenu

Kto napokon získa ceny Dosky 2023, sa verejnosť dozvie 13. novembra.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa dostalo medzi nominácie ocenenie Dosky 2023 s inscenáciou Zlatá lýra. Predstavenie štylizované ako priamy prenos zo známeho medzinárodného festivalu tanečnej a populárnej hudby okrem dobových piesní, osobností a udalostí priniesol prostredníctvom kostýmov aj závan módy minulého storočia.

„Kostýmová výtvarníčka Marija Havran je zaslúžene nominovaná za vynikajúce kostýmy k obľúbenej inscenácii Zlatá lýra,“ spresnilo divadlo.

Zlatá lýra zobrazuje atmosféru festivalov od roku 1966 do roku 1989, vzhľadom na to majú diváci možnosť vidieť, ako sa v spomínaných rokoch menila móda a štýl obliekania v Československu.

Inscenácia do repertoáru divadla pribudla v marci 2023. Jej súčasťou je živý orchester a viac ako dve desiatky piesní vrátane takých, ktoré na lýre neodzneli, no patria k danému obdobiu. Patrí medzi ne napríklad známa Modlitba pre Martu od Marty Kubišovej.

„Na krásne kostýmové kreácie Marije Havran sa navyše môžu diváci a diváčky tešiť aj v tejto sezóne, pretože s ňou spolupracujeme na pripravovanej inscenácii Amadeus,“ dodáva divadlo.

Televízia Nitrička

Forgot Password