Riaditeľ DAB bol pozitívne testovaný na koronavírus

Divadlo je síce pre divákov momentálne zatvorené, no inak funguje normálne. Riadi sa usmerneniami RÚVZ Nitra.

„Milí priatelia, za včera pribudlo v Nitrianskom kraji 148 pozitívnych prípadov súvisiacich s ochorením Covid-19. Jeden z tých prípadov som, žiaľ, aj ja. Som v domácej karanténe. Chcem všetkých vyzvať, aby dodržiavali opatrenia, ktoré sú dôležité a nepodceňovali ani jedno z nich,“ informoval dnes prostredníctvm sociálnej siete riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre Jaroslav Dóczy.

Prevádzka v divadle v súčasnosti prebieha v normálnom režime.

Niekoľko pracovníkov DAB, ktorí prichádzali do kontaktu s riaditeľom, zostalo preventívne doma a pracujú v režime home office. Niektorí už majú naplánované aj preventívne testy na Covid-19. V divadle sa dlhodobo dodržiavajú prísne epidemiologické opatrenia. „Priestory budovy sa pravidelne dezinfikujú certifikovaným prípravkom, zamestnanci nosia rúška a využívajú dezinfekčné prostriedky, ktoré sú voľne prístupné na chodbách divadla,“ informovalo DAB. Ako v tejto súvislosti zdôraznil Jaroslav Dóczy, v DAB sa pandémia ochorenia Covid-19 nikdy nepodceňovala.

„Ja sám som v poslednej dobe neprichádzal do kontaktu s hercami ani tvorivými tímami, ktoré pripravujú inscenáciu Vlastníci, či konkurzy do muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť. DAB preto momentálne funguje normálne, pri dodržiavaní všetkých hygienických opatrení. Divadlo sa samozrejme v nasledujúcom období bude dôsledne riadiť všetkým nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre,“ uviedol J. Dóczy.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password