Koronakríza ovplyvnila aj trh s nehnuteľnosťami

Po vlastnom bývaní túži nie jeden mladý pár, rodina, ale aj jednotlivci.

Je najlepší čas kupovať byty a pozemky práve teraz, alebo je rozumnejšie počakať? Tieto otázky si kladú viacerí kupujúci. Vzhľadom na to, že pandémia paralyzovala celý svet, veľa ľudí prišlo o prácu a odborníci predpokladajú nárast nezamestnanosti, by si jeden myslel, že zlacnie všetko. Opak je však pravdou, ceny bytov zostávajú viac-menej nemenné, niekde dokonca stúpli.

„Ceny nejakým spôsobom nešli dole, je to na rovnakej úrovni. Skôr by som povedala, že ceny pozemkov a novostavieb išli hore,“ upozorňuje Viera Kubisová, realitná maklérka.

Pre tých, ktorí hľadajú väčšie priestory, máme dobrú správu. Ceny 3-izbových bytov klesli, a to výrazne. „Najväčší rozdiel vidieť na 3-izbových bytoch. Tam išli ceny dole. Čo sa týka tých malometrážnejších bytov ako garzónky, 1-izbové, 2-izbové byty, tam nie je nejaký veľký posun,“ vysvetľuje Silvia Salvová, realitná maklérka.

Trh s nehnuteľnosťami v momentálnom období, predsa len nahlásil markantnú zmenu, no nie v cenách, ale v preferenciách potenciálnych kupujúcich. Tí viac než v predchádzajúcom období hľadajú rekreačné zariadenia. „Zaujímavý sprievodný jav tejto pandémie je, že ľudia majú zvýšený záujem o rekreačné objekty tzn. chaty, chalupy alebo aj staršie domčeky na dedinách,“ upresňuje Silvia Salvová.

Ďalší pokles hlásia aj prenajímatelia a predávajúci kancelárskych i komerčných priestorov. „Kancelárske a komerčné priestory sa uvoľnili. Tých je teraz dosť. Zo strany budúcich nájomcov je teraz vhodná doba na vyjednávanie ceny,“ dodáva Viera Kubisová.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password