Ďalší fixpoint v meste? Kontroverzná téma rozdeľuje spoločnosť

S blížiacim sa Európskym týždňom boja proti drogám prichádza mesto s nápadom osadenia ďalšej nádoby na použité injekčné striekačky.

Bezpečnostný kontajner na striekačky s názvom Fixpoint bol v minulosti umiestnený na autobusovej stanici v Nitre, neďaleko verejných toaliet. Kontajner osadilo združenie Storm, ktoré sa dlhodobo venuje prevencii drogovej závislosti. „Túto nádobu dávame preto, aby sme sa vyhli nachádzaniu striekačiek na zemi v meste, čo sa nám reálne deje. Nádoba Fixpoint je určená pre injekčných užívateľov drog, ktorí nechcú nosiť pri sebe použité injekčné striekačky, ale zároveň ich nechcú len tak odhodiť do trávnika alebo na pieskovisko,“ povedal nám Pavel Ščasný, štatutárny zástupca združenia Storm.

S blížiacim sa Európskym týždňom boja proti drogám plánuje mesto Nitra v spolupráci so Združením STORM osadenie ďalšej bezpečnostnej nádoby Fixpoint na použité injekčné striekačky. Na výber je niekoľko lokalít : Petzwalova ulica, Novomeského ulica, lokalita pri Sandokane, Zvolenská ulica a skatepark Diely. O vhodnosti umiestnenia nádoby na striekačky necháva mesto na svojej facebookovej stránke svojich obyvateľov hlasovať. Tí majú rozhodnúť o tom, kde by sa im takáto zberná nádoba najviac hodila.

Nie všetci obyvatelia sú však s týmto stotožnení a problém videli aj pri osadení prvého fixpointu v meste. „Nie je to dobrý nápad. Užívanie takýchto návykových látok je nelegálne a malo by sa bojovať proti tomu, aby ich ľudia brali a nie ich v tom ešte podporovať. Chodím kvôli práci cez autobusovú stanicu takmer každý deň, niekedy v skorých ranných hodinách. To sa mám teraz na tých narkomanov pozerať? Mali by ich radšej všetkých pozatýkať,“ povedal rozhorčený obyvateľ mesta.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password