Kontrola na Orechovom dvore

Zisťovali sme ako dopadla kontrola Službytu na Orechovom dvore.

Ešte na začiatku minulého týždňa sa konala veľká kontrola obytných priestorov na Orechovom dvore. Službyt a mestskí pracovníci skontrolovali 61 nájomných bytov.

„Zistili sme, že v bytoch prespávajú osoby, ktoré nie sú zapísané na evidenčných listoch. Dvanásť nájomníkov dostane písomné upozornenie na porušovanie nájomnej zmluvy a výzvu na odstránenie zistených skutočností, inak im bude ukončený nájomný pomer. V troch prípadoch príde k okamžitému ukončeniu nájmu, nakoľko títo nájomníci už boli upozornení na porušenie povinností vyplývajúcich z nájomnej zmluvy a k odstráneniu nedostatkov neprišlo,“ vyjadril sa Tomáš Holúbek, hovorca Nitry.

Nájomníci s upozornením na porušovanie zmluvy majú na nápravu 15 dní. Kontroly sa budú v budúcnosti opakovať. Mesto na pohyb osôb, ktorí majú v danej lokalite trvalý pobyt, pravidelne dohliada. Jedná sa o nájomné byty, kde je vlastníkom Nitra.

Pri podobných kontrolách pracovníkom mesta zvyčajne asistuje mestská polícia, tento raz sa ale jednalo o kontrolu väčšieho rozmeru a na pomoc bola prizvaná štátna polícia.

„Očakávali sme, že tam zastihneme ľudí, ktorí sa v lokalite zdržiavajú neoprávnene. Práve týchto mala monitorovať polícia, v prípade, že by mali snahu utiecť. Zásah polície nebol potrebný. Nájomníci nám umožnili vstup do všetkých bytov,“ dodal Holúbek.

foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password