Koniec mája bude mierny a premenlivý

Prekvapiť by vás nemali ani prehánky či dážď.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

V pondelok sa pripravite na premenlivú, prevažne veľkú oblačnosť, miestami aj prehánky, lokálne búrky. Denné teploty vystúpia maximálne na 14 až 19 ℃. V noci klesnú na 8 až 3 ℃. Fúkať bude prevažne severozápaný vietor, na západe s rýchlosťou 20 – 30 km/h.

V utorok naďalej premenlivá, miestami väčšia oblačnosť. Cez deň maximáne 16 až 21 ℃. V noci 10 – 5 ℃, v dolinách aj chladnejšie. Severný vietor bude fúkať rýchlosťou 15 – 35 km/h, v nárazoch miestami 60 km/h.

V stredu môžu byť maximálne denné teploty o niečo vyššie.

Slovenský hydrometeorologický ústav predpokladá 18 – 23 ℃. Stále bude pretrvávať malá prechodne zväčšená oblačnosť. V noci sa ochladí na 10 až 5 ℃, v údoliach na 3 ℃. Severný vietor s rýchosťou 10 – 30 km/h dosiahne v nárazoch aj 60 km/h.

Štvrtok sa očakáva miestami zmenšená oblačnosť. Postupne má byť opäť oblačné až zamračené počasie. „Postupne na viacerých miestach prehánky, dážď, ojedinele aj búrky,“ uvádza SHMÚ. Najvyššie denné teploty dosiahnu 15 – 20 ℃, v noci klesnú na 10 až 4 ℃, v údoliach môže byť chladnejšie.

Ani v piatok sa počasie podľa predpovedí nezlepší.

Maximálnych 13 – 19 ℃ bude sprevádzať prevažne veľká oblačnosť. Teploty v noci klesnú na 11 až 5 ℃.

Podľa predpovedí bude aj začiatok víkendu oblačný až zamračený. Na viacerých miestach sa môže vyskytnúť dážď alebo prehánky. Teploty vystúpia najviac na 13 – 19 ℃, v noci 11 – 5 ℃.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password