Koncertom na hrade umelci poďakujú slovenským občanom

Pri príležitostí 100. výročia narodenia sv. Jána Pavla II. sa dnes uskutoční v Bazilike sv. Emeráma na Nitrianskom hrade koncert pod názvom Vďaka Slovensko!

Unikátny chrámový koncert je poďakovaním aj pre všetkých obetavých a solidárnych ľudí na Slovensku, ktorí v čase pandémie rešpektujú prísne opatrenia, ale aj pre umelcov a ľudí v kultúre, ktorí stratili kontakt so svojím publikom. Súčasťou koncertu je osobné vyznanie dvoch účinkujúcich. „Tí symbolizujú prepojenie, ktoré je v čase pandémie mimoriadne aktuálne. Zuzana Weiserová je nielen operná speváčka, ale aj zdravotná sestra a organistka, Peter Mikula pôsobí ako lekár,“ informuje Biskupstvo Nitra.

Koncert sa uskutoční bez účasti verejnosti a umelci v ňom budú účinkovať bez nároku na honorár.

V úvode podujatia sa poslucháčom prihovorí nitriansky diecézny biskup Viliam Judák. Súčasťou bude aj predstavenie známky a príležitostnej poštovej pečiatky vydaných pri tejto príležitosti. Podujatie môžu záujemcovia sledovať v priamom prenose cez internet prostredníctvom live streamu.

Zdroj: Biskupstvo Nitra

Svätý Ján Pavol II. zavítal v roku 1995 aj do Nitry a navštívil aj Baziliku sv. Emeráma. Týmto koncertom tak chcú organizátori upriamiť pozornosť na duchovné hodnoty, ktoré reprezentuje umenie, kultúra, zviditeľniť Nitru ašpirujúcu na prestížny titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a symbolicky prepojiť vysoké hudobné umenie v sakrálnom priestore s hodnotami osobnosti sv. Jána Pavla II. pápeža.

Sv. Ján Pavol II. pápež
Zdroj: Biskupstvo Nitra

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password