Komunitná pop-up večera ponúkne unikátny gurmánsky zážitok

Podľa organizátorov ide tolerancia cez žalúdok.

Neviete presne, kam idete ani čo sa bude podávať. Koncept autentickej pop-up večere sa pohráva s momentom prekvapenia aj s apelom na vzájomnú toleranciu. Práve takýto netradičný gastronomický zážitok ponúka občianske združenie Mareena.

„Pop-up večeru pre vás pripraví ukrajinská rodina žijúca v Nitre, s ktorou budete mať možnosť stretnúť sa pri jednom stole a porozprávať sa pri voňavom a chutnom domácom ukrajinskom jedle,“ priblížila organizácia.

Hoci pôvod pop-up večerov siaha do šesťdesiatych rokov minulého storočia, ich celosvetové rozšírenie z USA a Kuby umožnil až internet a sociálne siete.

Čo vlastne znamená pop-up večera? „Ide o večeru, ktorá sa objaví len v jeden deň na vopred neznámom mieste. Miesto konania vám oznámime v deň realizácie večere a menu sa dozviete až priamo na mieste. My vám však môžeme garantovať, že to bude miesto veľmi príjemné a gastrozážitok nenapodobniteľný,“ sľubuje OZ Mareena.

Keďže počet miest pri stole je limitovaný, prihlásiť sa môžete cez prihlasovací formulár.

Účastníkov čaká trojchodové menu a nealkoholické nápoje. Odporúčaný dobrovoľný príspevok je 10 €, ktorý pokrýva náklady na prípravu, odmenu pre kuchárov a podporu činností občianskeho združenia.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password