Komédia, thriller, dokumentárny film. Aj taký bude Bažant Kinematograf 2019

Aj tento rok sa v Nitre v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta uskutoční udalosť s názvom Bažant Kinematograf. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na premietanie filmov pod holým nebom.

Bažant Kinematograf 2019 sa bude konať na Svätoplukovom námestí od 23. do 27. augusta 2019. Premietať sa začne o 21. hodine, vstup je voľný. Na divákov čakajú prevažne české filmy. Tešiť sa môžu konkrétne na tieto:

23.8. Ženy v behu (2019) – komédia
Věra strávila s Jindrou skvelý život a je pevne odhodlaná splniť jeho posledné želanie – zabehnúť maratón. Rázna a emancipovaná matka troch dcér v tom nevidí žiadny problém. Jednoducho si tú trasu rozdelia na štyri diely a zdolajú viac než 42 kilometrov ako rodinná štafeta. Ani jedna z nich doteraz nezabežala ani meter, ale do štartu predsa ostávajú tri mesiace.
zdroj: www.nasepojizeri.cz

24.8. Teroristka (2019) – dráma/mysteriózny
Hlavnou hrdinkou čiernej komédie Teroristka je Marie, učiteľka, ktorá je na dôchodku. Raz si ale povie, že už si nechce pripadať ako krava. Keď jej proti arogantnému strojcovi lokálneho zla nepomôže ani starostka, zaobstará si zbraň a rozhodne sa spraviť to, čo väčšine z nás občas napadne, ale hneď tú myšlienku rozumne odvrhneme. Onedlho však zistí, že rovnako, ako je vražda zložitá morálne, je ťažká aj prakticky – napriek tomu, že jej bývalý žiak, je teraz v podmienke, dáva jej cenné rady do života: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“
zdroj: www.csfd.cz

25.8. Trabantom tam a zase späť (2019) – dokument
Posledná výprava žltého cirkusu na ceste okolo sveta. Žltá výprava sa vracia domov. Končí sa posledná veľká cesta naprieč kontinentmi. V tíme tentokrát nevzhliadnete ženu. Putovanie pod taktovkou cestovateľa Dana Přibáňa naberá na obrátkach. Žltý cirkus ide z Indie až domov. Prekonáva Himaláje, diktatúry aj výškové rekordy a dokonca uteká pred políciou. Hoci ide niekedy do tuhého, medzinárodná česko-slovensko-poľská posádka bojuje so všetkými nástrahami s čiernym humorom, sebairóniou a niekedy na hrane politickej korektnosti. Film Trabantom tam a zase späť definitívne potvrdzuje, že nie sú potrebné drahé terénne vozy na to, aby človek prešiel celý svet a zažil jeden z najdojemnejších návratov.
zdroj: www.cine-max.sk, www.kamdomesta.sk

26.8. Hastrman (2018) – dráma/thriller
Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias barona de Caus, ktorého láska k dedinskému dievčaťu Katynce naplňuje netušeným šťastím a spaľujúcou vášňou. Barón prichádza so svojím sluhom z ciest po svete, aby oživil rybníky na svojom panstve. Ako moderný a osvietený človek vybočuje od štandardného dedinského života. Centrom jeho zájmu sa stane nespútaná a výnimočná richtárova dcéra Katynka, ktorá rebeluje proti autoritám vášnivým uctievaním prírody a pohanských rituálov. Krásnym a inteligentným dievčaťom sú očarení všetci, aj učiteľ Voves a farár Fidelius. Čím viac sa Katynka hastrmanovi približuje, tým viac v ňom narastajú pochybnosti, či ako človek v koži zvieraťa a zviera v človeku tentokrát obstojí. Film vznikol na motívy románu Miloša Urbana oceneného cenou Magnesia Litera.
zdroj: www.csfd.cz

27.8. Dôverný nepriateľ (2018) – dráma/thriller
Mladý pár Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však onedlho mení na nočnú moru a boj o holý život. Revolučný server, ktorý bol utvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vykĺzne spod kontroly a nečakane sa postaví proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o nedokonalosť a vrtoch testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto iný? Napínavý slovenský thriller s prekvapivým záverom zmení váš pohľad na moderné technológie, ktoré nás sprevádzajú na každom kroku, a to navždy.
V hlavnej úlohe: inteligentný dom a milostný trojuholník budúcnosti: „On – Ona a Dom“. Má ľudská láska a človek vôbec šancu v milostnej šachovej partii proti stroju, ktorý sám utvoril a vypracoval do dokonalosti?
zdroj: www.continental-film.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password