Komárňanské Divadlo Komora bojuje o prežitie, odohrá rozlúčkové predstavenia

Dôvodom je trojnásobný nárast platieb za energie.

S veľkým úspechom odohralo koncom októbra Divadlo Komora, ktoré je prvým profesionálnym divadlom v Komárne, premiéru muzikálu s názvom Čaj o piatej. Do konca decembra zoskupenie plánuje odohrať ešte raz svoje folklórne predstavenia, ako aj ďalšie tri predstavenia Čaju o piatej.

„Koncom decembra budeme totiž pravdepodobne musieť zavrieť budovu Domu Matice slovenskej v Komárne. Nový predpis zálohovej platby na plyn sa nám zvýšil o 320 % a nová suma je pre nás likvidačná, preto by sme chceli nejakým efektným spôsobom na seba upozorniť a spraviť tak pokus o našu záchranu,“ vysvetľuje Jana Pipíšková, produkčná Divadla Komora aj Folklórom motivovaného súboru Slovenskí rebeli, ktoré pôsobí v tých istých priestoroch.

Súbory momentálne fungujú najmä vďaka divákom, ktorí si sami vyžiadali založenie transparentného účtu a tak pomohli s platbami už na dva mesiace.

„So svojimi vernými divákmi sa plánujeme rozlúčiť odohraním každého predstavenia, ktoré máme v repertoári,“ dodáva choreografka Friderika Hodossyová. „Ako je už zvykom, Rebeli pred predstavením organizujú pre autobusy, ktoré cestujú do Komárna naozaj z veľkej diaľky, celodenný program. Ide o prehliadku mesta, pevnosti, ochutnávku tradičných jedál a v neposlednom rade komárňanské legendy, ktoré si diváci vypočujú.“

Posledné predstavenie, najžiadanejší folklórny muzikál Helenka, sa odohrá 18. decembra s podtitulom Zbohom a dovidenia.

Ako povedal Jozef Černek, režisér a vedúci súborov: „Neplačeme nad tým, čo mať už nemôžeme, chceme s vami osláviť to, čo sme dosiahli.“

Divadlo Komora a FMS Slovenskí rebeli vás preto pozývajú osláviť všetko, čo za uplynulých 18 rokov dokázali.

5. novembra 17:38 BOSORKA

13. novembra 17:42 TAJNÁ LÁSKA

24. novembra 17:34 ČAJ O PIATEJ

26. novembra 17:35 ČAJ O PIATEJ

6. decembra 19:30 HELENKA v RND (BA)

11. decembra 17:36 ČAJ O PIATEJ

18. decembra 16:12 HELENKA (Kapustnica – ZBOHOM a DOVIDENIA)

Rezervácia: 0905 466 107

Autori fotiek: Martin Kučera, Richard Slezák, Milan Uhrin

Televízia Nitrička

Forgot Password