Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom?

Bonjour, guten Tag, buenos días, bongiorno, добрый день, dobrý deň, priatelia!

Túžite hovoriť cudzím jazykom ale neviete, ako začať? Prinášame vám zopár tipov, ako na to.

Krôčik po krôčiku
Ak sa chcete cudzí jazyk naučiť skutočne dobre, doprajte si na každú lekciu dostatok času. Alfou a omegou pri učení cudzieho jazyka je naučiť sa správnu výslovnosť. Naučené informácie si pravidelne opakujte. K memorovaniu prispieva aj hlasné čítanie.

5 nových slovíčok denne
Nemusíme to preháňať, stačí, keď sa budeme učiť nové slová počas pracovných dní. V tomto kalendárnom roku ich je celkom 251. To znamená 1255 nových slovíčok do konca roka. Neznie to super? Stiahnite si zoznam najpoužívanejších slovíčok daného jazyka a smelo do toho!

Zdroj: Pixabay.com

Učte sa texty naspamäť
Žiaden strach, nejde o celé strany. Stačí, keď sa pravidelne naučíte 3 – 4 vety z textu učebnice alebo knihy. Výber je na vás.

Počúvajte
Rádio či televíziu. Na internete je zadarmo prístupných množstvo audiokníh. Spravte si rešerš a nájdite si to svoje pravé orechové.

Čítajte dvojjazyčné knihy
Dva v jednom. Ak ste milovníci kníh, máte k tomu ešte cudzojazyčný bonus.

Zdroj: Pixabay.com

Nájdite si niekoho na dopisovanie
V dnešnej dobe internetovej by to nemal byť problém, čo poviete? V priebehu niekoľkých minút sa môžete spojiť s ľuďmi z celého sveta. Ak sa vám nechce písať, skvelou alterantívou je telefonovanie prostredníctvom rôznych aplikácií.

Vycestujte
Študíjny pobyt, dovolenka, za prácou. Práve pobyty v zahraničí vás najelpšie zoznámia s cudzím jazykom a kultúrou národa.

Zdroj: Pixabay.com

Zostaňte motivovaní
Najväčším problémom pri akomkoľvek učení je nedostatok motivácie. Vytvorte si kreatívnu tabuľu svojich cieľov a plánov, ktorú budete mať neprestajne na očiach. Všetky začiatky sú ťažké, treba to prekonať a uvidíte, že hneď ako zbadáte prvé výsledky svojej práce, budete nadšení.

Brazílsky spisovateľ Paulo Coelho napísal: „Na svete je jedna reč, ktorej všetci rozumejú. Je to jazyk nadšenia, vecí urobených s láskou a chuťou, túžbou dosiahnuť to, o čom snívame alebo čomu veríme.“ Veľa šťastia pri učení, milí čitatelia.

Televízia Nitrička

Forgot Password