Koľko jazykov má láska?

Podľa doktora Garyho Chapmana ich je presne 5. Zistite, aký je ten váš!

Gary Chapman je autorom kníh, ktoré sa prioritne týkajú manželských, priateľských a rodinných vzťahov. V slovenčine a čestine zatiaľ vyšlo 6 kníh, a to: Päť znakov láskyplnej rodiny, Päť jazykov lásky pre muža, Manželstvo po akom ste vždy túžili, Digitálne deti, To keby sme vedeli pred svadbou a 5 jazykov lásky.

O aké jazyky ide?

Kniha 5 jazykov lásky sa stala návodom na lásku pre ľudí po celom svete. Neviete pochopiť partnera, mamu, kamarátku, brata, známu? Nečakajte a siahnite po piatich jazykoch.

Slová uistenia

„Spravila som to dobre. Viem, že som to spravila dobre. Spravila som to dobre? Je to zle!” Takto podobne znejú ľudia, ktorých jazykom lásky sú slová uistenia. Oni čakajú, kedy ich stopnete a poviete im: „Je to výborné!” Ide predovšetkým o ľudí, ktorí sú si neistí vo svojich rozhodnutiach. Slovný kompliment alebo slová ocenenia sú mocnými komunikátormi lásky. Niekedy vám to môže prísť otravné, čo by ste však nespravili pre svoju polovičku?

Prijímanie darov

Kto sa nepoteší krásnemu darčeku? Hoci len maličkému? To platí dvojnásobne pre ľudí, ktorých jazykom lásky je prijímanie darov. Okrem toho, že darčeky radi prijímajú, ešte radšej ich rozdávajú. Dôležité je pre nich vidieť, že sa z nich tešíte!

Zdroj: Pixabay.com

Pozornosť

Tu vás musíme upozorniť. Nie je pozornosť ako pozornosť. Reč je o vedomej pozornosti. Človek, ktorému nevenujete plnú pozornosť, to do pár sekúnd spozná. Je jazykom lásky vášho partnera pozornosť? Venujte mu ju, veď ide o takú drobnosť, hoci pre neho to môže byť to najdôležitejšie.

Skutky/Služby

„Prosím ťa, choď pokosiť ten trávnik, ako to vyzerá? Prosím ťa o to už týždeň!” Je to únavné stále sa niekomu doprosovať. Nebolo by lepšie to urobiť? Nehádať sa a žiť v eufórii?

Fyzický dotyk

Zahŕňa všetky činnosti od letmého pohladenia až po sex. Aj pri dotykoch si však treba dávať pozor, kde je tá hranica. Nie všetko, čo sa páči nám, sa páči aj nášmu partnerovi. 

Zdroj: Pixabay.com

S blížiacim sa Valentínom, sme vyspovedali aj naše kolegyne z redakcie. Ako vidia lásku a oslavu Valentína ony?

Monika: „Je to asi klišé, ale láska je pre mňa slovo (cit), ktoré má veľa podôb. Od tej, ktorú cítime ako deti k rodičom alebo blízkym, cez tú partnerskú až po lásku k svojim deťom. A netreba zabúdať ani na domácich miláčikov. (smiech) Hlavne by sme si ju mali asi prejavovať častejšie, lebo nikdy nevieme, či na to ešte budeme mať dosť času.”

Barborka: „Sviatky milujem, akékoľvek (Veľká noc sa nepočíta, to je týranie). Nemám nič proti oslavám Valentína, dôležité však je, aby ho chceli oslavovať obaja partneri. Nezdá sa mi fér, niekoho nútiť oslavovať sviatok, ktorý mu nič nehovorí. Tiež sa mi nepáči, ak ma do osláv priamo alebo nepriamo núti reklama. Netreba prehnane míňať a stresovať sa, hlavné by malo byť stráviť tento deň s niekým, koho naozaj milujem, ostatné je už len bonus.”

Veronika: „Láska je pre mňa niečo úžasné, najkrajší pocit, aký môže človek cítiť. Samozrejme, poznáme viacero druhov lásky. Všetky sú vo svojej podstate veľmi podobné. Láska, znamená byť láskavým, tolerantným, chápavým. Láska je odpustenie niekomu za prehrešok, ktorý urobil. Láska sú také tie drobnosti, ktoré robíme pre druhých…”

Televízia Nitrička

Forgot Password