Koledníci Dobrej noviny sa stretli v Nitre

Koledovanie pod názvom Dobrá novina sa tento rok uskutočňuje už po 25. krát.

Utorkovej svätej omše, ktorú v Bazilike svätého Emeráma celebroval nitriansky diecézny biskup Viliam Judák, sa zúčastnili aj koledníci Dobrej noviny.

Biskup sa počas omše prihovoril koledníkom a pochválil ich za snahu obetovať sa na úkor svojho pohodlia, kedy prinášajú Evanjelium ľuďom navôkol.

Koledníci priniesli na svätú omšu obetné dary, ktorými boli čiapky, rukavice, ponožky a šály, z ktorých bude Komunita svätého Egídia vyrábať vianočné balíčky pre ľudí v núdzi. Na záver slávnosti udelil biskup všetkým prítomným požehnanie ku koledníckej akcii. „Skupinky detí a mladých ľudí budú počas vianočného obdobia ohlasovať zvesť o narodení Ježiša Krista v mestách a dedinách po celej nitrianskej diecéze. Bude to v záujme splnenia cieľa jubilejného 25. ročníka koledníckej akcie s mottom Buďme požehnaním, ktorým je pomoc diecéze Lodwar na severe Kene,” informuje Biskupstvo Nitra.

V neformálnej atmosfére mali koledníci možnosť stretnúť sa s biskupom aj počas návštevy Advetného mestečka na Nitrianskom hrade.

zdroj : Fb – Biskupstvo Nitra

Akciu s názvom Dobrá novina organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami v približne 1 260 mestách a obciach na celom Slovensku. Minulý rok sa do tradičnej koledníckej akcie zapojilo 23 778 koledníkov v 2512 skupinách. Prvýkrát sa koledovanie uskutočnilo pred Vianocami v roku 1995, kedy skupina detí ohlasovala zvesť o narodení Ježiša Krista v mestách a dedinách na celom Slovensku. Okrem duchovného rozmeru má akcia za cieľ aj získanie finančných prostriedkov na rozvojové projekty v afrických krajinách.

Televízia Nitrička

Forgot Password