Kniha, ktorá vám zmení život

Básnik Joseph Bordsky napísal: „Sú aj horšie zločiny ako pálenie kníh. Jeden z nich je nečítať ich.”

Knihy. Kto by ich nemiloval? Vďaka nim môžete žiť desiatky, stovky dokonca tisíce životov. Kníhkupectvá nám ponúkajú výber od výmyslu sveta. Stačí si len vybrať. My vám prinášame tip, ktorý vo vašej domácej knižnici rozhodne nesmie chýbať.

Štyri dohody od Dana Miguela Ruiza

Ak ste o tomto knižnom skvoste ešte nepočuli, je najvyšší čas, aby ste to zmenili. Kniha uzrela svetlo sveta pred 22 rokmi, bestsellerom sa stala len pár rokov dozadu. Autor v nich prezentuje 4 dohody, ktoré vám výrazne uľahčia život. Veľmi zaujímavo túto tématiku spracoval aj Český herec Jaroslav Dušek. Ten podáva toltécku múdrosť ľuďom prostredníctvom monológu, ktorý je smerovaný k publiku.

 • Dohoda č. 1 – Nepreviňujte sa slovom
  Musíme mať na pamäti, že slová majú veľkú moc. Hlavne tie negatívne vedia zasiahnuť ľudí na dlhé roky. Zvažujme preto, čo, kedy, ako a komu povieme. Vyhnime sa zbytočnému ohováraniu. Kvantová fyzika – čo vyžaruješ, to priťahuješ. Snažme sa preto hovoriť len slová lásky, tolerancie a pochopenia.

 • Dohoda č. 2 – Neberte si nič osobne
  „Neberte si nič osobne. Nič z toho, čo sa deje okolo vás, sa nedeje kvôli vám. To, čo iní hovoria a robia, je projekciou ich vlastnej reality, ich vlastného sna. Neberte si nič osobne, lebo sa budete vystavovať zbytočnému utrpeniu. Ak si nič nebudete brať osobne, získate obrovské množstvo slobody, “ úryvok z knihy.

 • Dohoda č. 3 – Nevytvárajte si domnienky
  Pokiaľ nemáte nadprirodzenú silu, že viete čítať myšlienky druhým ľuďom, prosím vás, nevytvárajte si zbytočné domnienky. Zbytočne si tým len ubližujete. „Bojíte sa byť sami sebou, pretože si myslíte, že vás budú súdiť, smiať sa vám, zneužívať vás a obviňovať, tak ako to robíte vy sami,” ukážka z knihy 4 dohody.

 • Dohoda č. 4 – Vždy robte všetko najlepšie ako viete
  „Robte všetko najlepšie ako viete, pretože vás to teší, nie preto, že očakávate odmenu. Nezištné skutky vám prinesú radosť a nečakaná odmena môže prekonať vaše predstavy.” V momente ako začnete robiť všetko na 100 percent, prestanete o sebe pochybovať.

Inšpirovali sme vás? Dúfame, že techniku Dona Miguela Ruiza vyskúšate na vlastnej koži. Prajeme vám veľa šťastia!

Televízia Nitrička

Forgot Password