Klub darcov predstavil 8 verejnoprospešných projektov

Projekty ponúknu verejnosti vzdelávacie aj pohybové aktivity.

Záujemcovia môžu prostredníctvom Klubu darcov podporiť vybrané verejnoprospešné projekty, ktoré sa budú realizovať aj vďaka Nitrianskej komunitnej nadácii (NKN). Klub darcov patrí ku grantovým program NKN a členovia klubu každý rok finančne prispievajú a sami prostredníctvom hlasovania rozhodujú o tom, ktoré projekty budú z ich financií podporené. „Každoročne sa do Klubu darcov zapojí 100 – 200 aktívnych ľudí, ktorých spája záujem o miesto, kde žijú. Sú medzi nimi manažéri, učitelia, seniori, aktivisti MVO, študenti, naozaj ktokoľvek…,“ vysvetľuje NKN. Počas existencie klubu bolo v Nitre podporených už 121 projektov.

O priazeň darcov sa tento rok uchádza 8 projektov.

„Hlasovanie za projekty, ktoré postúpia do 2. kola je SPUSTENÉ od 21.10. a bude ukončené 12.11.2021 o 16:00,“ informuje NKN. Podporovateľom klubu sa stanete zaslaním pavidelného, alebo jednorazového príspevku v sume 10 €, budete tak môcť hlasovať elektronicky za vybrané projekty v 1. kole hlasovania. Sumou 20 € a viac, formou jednorazového, alebo pravidelného príspevku, sa z vás stáva člen Klubu darcov. Získate možnosť hlasovať aj v 2. kole na slávnostnom podujatí Klubu darcov, ktoré sa koná koncom novembra 2021. „Lepší život v Nitre môžete podporiť tiež ľubovoľnou jednorazovou sumou, ktorú si sami zvolíte. Po darovaní Vám na vašu mailovú adresu príde ďakovný e-mail s linkom na hlasovací formulár. Zahlasujete za 3 vybrané projekty, ktoré sú Vám najsympatickejšie a chcete ich posunúť do 2. kola.“ dopĺňa NKN.

Hlasovať môžete za projekty: Rozhýbme deťom ústočká, V zdravom tele zdravý duch, dobro.TI.sekne, Učiaca záhrada, Otvárací deň beachvolejbalovej sezóny, Rodina hravo a spolu, Science workshopy a Veselo je v našej škole.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password