Klokočinský jarmok 2019

K posledným dňom letných prázdnin už tradične patrí Klokočinský jarmok, ktorý priniesol obyvateľom Nitry a okolia tri dni zábavy a kultúrneho programu.

Obyvatelia Nitry a okolia sa pri tejto príležitosti stretli už po 18. krát. „Pôvodne to bola akcia predovšetkým pre deti ako rozlúčka s prázdninami. Volalo sa to VMČ deťom a začínali sme kresliť ešte pri poliklinike na parkovisku. Pribudli k tomu postupne umelci, varil sa guláš, a tá pôvodná myšlienka sa zachovala a rozvíjala až sa z toho vytvorili úspešné ročníky,“ ozrejmila vznik tradície jarmoku poslankyňa mestského zastupiteľstva Marta Rácová pred niekoľkými rokmi.

Že spomínaná tradícia pretrváva, potvrdil aj 18. ročník jarmoku, kedy priestranstvo pri Mikovíniho ulici zaplnili kolotoče a stánky s občerstvením, ručne vyrábanými predmetmi či atrakciami. Organizátori si však pripravili aj novinku. „Tak ako každý rok aj tento rok sa snažíme nejaké tie novosti dotiahnuť na náš Klokočinský jarmok. Tento rok máme veľké koleso – Čertovo tzv.,“ povedal František Hollý, poslanec mestského zastupiteľstva za VMČ Klokočina.

Kultúrny program sa skladal z ľudovej aj modernej hudby či tanečných a umeleckých vystúpení.

Na jarmoku ani tento rok nechýbala tradičná fazuľovica a organizátori ponúkali aj iné lákadlá. Doplnený bol súťažou so strašiakmi z tekvíc a výtvorov prírody. Klokočinský jarmok tak opäť splnil svoj cieľ a ponúkol návštevníkom priestor na zábavu, stretnutie či zaujímavý program. Reportáž z jarmoku môžete vidieť aj v spravodajstve TV Nitrička.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password