Klokočinské kultúrne večery

Občianske združenie ŠOK (Šport Osveta Kultúra) rozbieha na Klokočine premietanie filmov.

Podujatie dostalo názov KáKáVé-čko. Obyvatelia Klokočiny dostanú možnosť sledovania kvalitných filmov s inšpiratívnou myšlienkou. Prvé premietanie sa bude konať už túto sobotu 7. septembra o 20.00 hodine na amfiteátri za Kostolom sv. Gorazda pri parku na Borine. Návštevníkom sa premietne film O bohoch a ľuďoch, ktorý získal viaceré ocenenia. V hlavných úlohách sa predstavia známi francúzski herci Lambert Wilson, Michael Lonsdale a Olivier Rabourdin. Film je inšpirovaný skutočným príbehom komunity mníchov v alžírskom mestečku Tibhirine, ktorí čelili teroristickej hrozbe.

„Klokočina je síce najväčšie nitrianske sídlisko, no kultúrne možnosti sú tu obmedzené. Radi by sme prispeli k zmene, a práve preto chceme premietať kvalitné filmy s hlbšou myšlienkou. Sme veľmi radi, že sme našli podporu vo farnosti na Klokočine, ktorá disponuje skvelým zázemím, najmä v podobe amfiteátra. Veríme, že aj vďaka tomuto projektu bude život na našom sídlisku po kultúrnej stránke opäť o niečo bohatší,“ vyjadril sa Ján Ivančík z občianskeho združenia ŠOK.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password