Klokočinské kultúrne večery čakajú ešte dve premietania

Spoločným menovateľom celovečerných filmov aj sprievodnej výstavy je tento rok sloboda.

Už štvrtý rok Klokočinské kultúrne večery prinášajú na najväčšie nitrianske sídlisko kúsok filmového umenia. Premietania odštartovali koncom augusta a na pláne sú ešte dve – Nitrania sa môžu na ne tešiť 16. a 23. septembra na Amfiteátri pri Kostole sv. Gorazda.

Práve tento pekný priestor chcú organizátori využiť, keďže dlhšiu dobu nemal vhodné využitie. Podarilo sa to vďaka spolupráci s farnosťou sv. Gorazda, pričom súčasťou podujatia je aj výstava Dvojky slobody.

„Chceme na sídlisko priniesť umenie a kultúru, aby nebolo iba miestom na prespanie, ale vytváralo aj priestory na rozvoj komunity. Do budúcnosti by sme boli veľmi radi, ak by sa sprievodná zložka KáKáVéčka rozrastala, napríklad o diskusie či koncerty,“ priblížil zámer podujatia Ján Ivančík z občianskeho združenia Šport Osveta Kultúra.

Pri výbere filmov je pre nich najdôležitejšia myšlienka, ktorú film odovzdáva. Tento rok je spoločným motívom „sloboda“ v jej najširších podobách.

„Divákom zároveň chceme ponúknuť aj filmy mimo mainstreamu a obohatiť tak ponuku,“ uviedol Ivančík.

Nitrania tak budú môcť pod holým nebom sledovať ešte sci-fi thriller Potomkovia ľudí (16. 9.) a životopisnú drámu Októbrové nebo (23. 9.). Začiatok premietania je o 20.00 hod., vstup je voľný.

Foto: OZ Šport Osveta Kultúra

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password