Kickboxer z Nitry: Rozhovor s Erikom Matejovským

Zdá sa, že obyvatelia Nitry majú bojovnosť zakorenenú hlboko v srdci.

Nedávno sme vás, milí naši čitatelia, prostredníctvom rozhovoru s Michalom „Šamanom“ Dobiašom preniesli do sveta MMA. Dnes vám prinášame rozhovor s nitrianskym kickboxerom Erikom Matejovským, vicemajstrom Európy a šampiónom Slovenska do 81 kg organizácie WKN. Pre upresnenie, tento šport využíva kombinácie boxerských úderov a kopov. Zápasí sa v klasickom ringu a boj na zemi povolený nie je.

Matejovský začínal ako hokejista, na škole hrával vo výberovej hokejovej triede. Neskôr ako dorastenec preorientoval svoj záujem práve na kickbox a začal trénovať v nitrianskom Scorpio fight club Nitra.

Zdroj: ErikMatejovskýFB

Prečo práve kickbox, čo ťa k tomu viedlo?

K športu ma to ťahalo odjakživa, ako malý som hrával hokej. S mojím bratrancom sme však stále dookola pozerali náš obľúbený film Kickboxer 3 a ja som si jedného dňa uvedomil, že chcem aspoň raz v živote stáť v ringu. Zapáčilo sa mi bojovať, a tak som pri tom zostal.

Máš v rodinnej histórii niekoho, kto sa venoval bojovému športu alebo športu všeobecne?

To ani nie, aspoň o tom nemám vedomosť. Najbližšia rodina, ako moji rodičia a starí rodičia, sa nikdy ničomu takému nevenovali.

Napriek tomu ťa podporujú v športovej kariére?

Určite áno. Zo začiatku to nechávali viac-menej na mňa, ale keď videli, že som pre to naozaj zapálený, tak ma začali podporovať naplno.

Čo ti tento šport vzal a čo dal?

Nemôžem povedať, že by mi tento šport niečo vzal, vybral som si to sám. Naopak, dal mi veľmi veľa. Disciplínu a množstvo znalostí ohľadom výživy, ktoré som si musel sám naštudovať, pretože keď som chcel byť na profesionálnej úrovni, bolo nutné ovládať správnu životosprávu. Mám tiež veľa super zážitkov z turnajov a zápasov. Precestoval som a videl rôzne časti sveta, takže je to pre mňa len dobré.

Zdroj: ErikMatejovskýFB

Aké sú tvoje voľnočasové aktivity, čo robíš keď nešportuješ?

Momentálne ma veľmi začalo baviť trénovanie psov. V podstate sa zo mňa stal psíčkar (smiech). Inak sa venujem športu, práci a, samozrejme, mojej priateľke. To mi vypĺňa všetok voľný čas (smiech).

Aké je tvoje civilné zamestnanie?

Robím administratívu pre jednu firmu a sem-tam pomáham v telocvični s tréningami.

Zdroj: ErikMatejovskýFB

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password