Kedy sa Nitra dočká rekonštrukcie hlavnej pošty?

Budova hlavnej pošty v Nitre je už dlhé roky v zlom technickom stave.

Otázka ohľadom rekonštrukcie hlavnej budovy Slovenskej pošty sa v Nitre rieši už niekoľko rokov. Okrem opravy súčasnej budovy je tu aj možnosť presťahovania pobočky do nových priestorov. O žiadnej alternatíve ale v súčasnosti ešte nie je rozhodnuté a v priebehu tohto roka sa situácia meniť nebude.

„Vzhľadom na negatívny hospodársky výsledok Slovenskej pošty za rok 2018 a nevyhnutnosť ozdravenia hospodárenia spoločnosti počítame s rekonštrukciami iba v nevyhnutnom rozsahu. Rekonštrukcia hlavnej pošty v Nitre nebola zaradená do investičného plánu pre rok 2019,“ informovala nás Eva Rovenská, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Budova bola naprojektovaná v roku 1928 architektom Josefom Marekom v spolupráci s Vladimírom Melicharom. Postavená bola v rokoch 1929-1931 a od začiatku slúži rovnakému účelu ako hlavná budova pošty (vtedy budova poštového a telegrafného úradu). Budova je už desaťročia zanedbávaná a od svojho vzniku si žiadnou väčšou rekonštrukciou neprešla. 

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password