Kedy sa bude vyvážať odpad a ako budú v prevádzke zberné dvory?

Viete, kam so živým vianočným stromčekom po sviatkoch?

Tohtoročné vianočné sviatky pripadnú prevažne na víkend.

„Vývoz odpadov bude prebiehať podľa platného harmonogramu s tým, že pondelok 26. decembra bude vývoz odpadu ako v bežný pondelok,“ informovalo Mesto Nitra.

Zberné dvory v Nitre budú fungovať v plnej prevádzke ešte v piatok 23. decembra. Následne medzi sviatkami bude otvorený len zberný dvor Nitrianskych komunálnych služieb na Nábreží mládeže 87, a to v pracovné dni od 7:30 do 16:00. 

„Počas silvestrovskej soboty sú všetky zberné dvory zatvorené, prvú januárovú sobotu bude v prevádzke opäť len ten na Nábreží mládeže. Plná prevádzka všetkých zberných dvorov sa obnoví v utorok 10. januára,“ informovala radnica.

Pri zbernom dvore v Janíkovciach prichádza k zmene – v januári bude areál otvorený len každú sobotu, od 9.00 do 16.00. Podrobný rozpis prevádzkovej doby jednotlivých zberných dvorov nájdete tu.

„Vianočné stromčeky môžu občania doniesť do mestskej kompostárne, obyvatelia rodinných domoch môžu stromčeky postaviť k hnedej nádobe na biologicky rozložiteľný odpad v deň vývozu. V obytných zónach odložte stromčeky pri zberné miesto komunálneho odpadu,“ dodalo mesto.

Televízia Nitrička

Forgot Password