Každý deň sa v nemocnici v Nitre vystrieda 38 vojakov

V nitrianskej fakultnej nemocnici pomáhajú vyčerpaným zdravotníkom už tretí mesiac.

Koncom roka 2020 v nitrianskej fakultnej nemocnici pomáhalo 15 vojakov, teraz sa ich tu dene vystrieda 38. Nemocnica v decembri hľadala aj sanitárov a dobrovoľníkov, keďže počet „covidových“ pacientov stúpal a mnohí zdravotníci nemohli z dôvodu karantény alebo ocorenia Covid-19 pracovať. Nemocnicu včera navštívil zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR v Nitre.

Generálporučík Ľubomír Svoboda prišiel podporiť profesionálnych vojakov, ktorí v nemocnici vypomáhajú už tretí mesiac bez prestávky.

Stretol sa tu aj s riaditeľom nitrianskej fakultnej nemocnice Milanom Dubajom a námestníčkou pre ošetrovateľskú starostlivosť Melániou Beťkovou. „Chceme poďakovať vojakom, ktorí pomáhajú vyčerpaným zdravotníkom. Podľa slov riaditeľa sú vojaci neoceniteľnou pomocou, symbolizujú bezpečnosť a prirodzenú autoritu a bez nich by to nemocnica len veľmi ťažko zvládala,“ uviedli OS SR na sociálnej sieti.

Ochorenie Covid-19 si vyžiadalo obete aj z radov vojakov.

V prvý deň nového roka vo veku 47 rokov svoj boj s chorobu prehral vojak v zálohe Jozef Horňák. V minulosti pôsobil v 12. mechanizovanom prápore v Nitre. Po odchode do zálohy pracoval v nemocnici a pomáhal v boji s pandémiou. V Nitre sa zúčastnil aj celoplošného testovania, kde odoberal vzorky. Štvrtého januára OS SR prišli o ďalšieho kolegu Jozefa Krčmára, ktorý pracoval v Protilietadlovej raketovej brigáde. V Nitre pôsobil 18 rokov.

foto: OS SR

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password