Na SPU prebehli organizačné zmeny. Od septembra pribudli aj dve univerzitné centrá

Na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre prebehli organizačné zmeny. Od 1. septembra doterajšie katedry všetkých šiestich fakúlt nahradili ústavy. Zmenou organizácie tiež vznikli dve nové univerzitné centrá.

Patria medzi ne Centrum jazykov a Univerzitné podporné a poradenské centrum.

„Pre budúce povolanie sú veľmi dôležité znalosti cudzích jazykov, ktoré študenti budú nadobúdať podľa svojho výberu vo vytvorenom Centre jazykov SPU v Nitre,“ hovorí Renáta Chosraviová z oddelenia komunikácie SPU. Centrum pedagogicky nadväzuje na predchádzajúcu činnosť Katedry jazykov Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre. Jeho činnosť sa zameriava sa na výučbu anglického, nemeckého, ruského, francúzskeho, španielskeho jazyka a pre cudzincov aj slovenského jazyka na všetkých jazykových úrovniach. Vedenie centra zabezpečuje Andrea Holúbeková.

„Úlohou Univerzitného podporného a poradenského centra SPU v Nitre je zabezpečovať komplexné poradenské aktivity v inkluzívnom prostredí a zodpovedá najmä za kariérne poradenstvo, koučovanie a mentoring, poradenstvo pre záujemcov o štúdium, sociálne, psychologické a právne poradenstvo,“ informuje Renáta Chosraviová. Úlohou centra je poskytovanie individualizovanej pomoci a vytváranie vhodných podmienok pre študentov študijného programu so špecifickými potrebami a študentov zo znevýhodneného prostredia. Centrum pod vedením Jany Rybanskej zabezpečí tiež doplňujúci pedagogické štúdium.

foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password