Kanaďan Foget a Američan Ege zamierili do HK Nitra

Extraligový klub HK Nitra angažoval 23-ročného kanadského útočníka Mathieua Fogeta a 25-ročného amerického obrancu Wyatta Egeho.


„Cítili sme potrebu doplnenia kádra. Hľadali sme mladších hráčov, ktorí sa budú chcieť presadiť a budú v Nitre trhať ľad,“ uviedol manažér HK Nitra Tomáš Chrenko pre oficiálnu klubovú stránku.

Z Nitry v nedávnom období odišli zámorskí obrancovia Jake Cardwell a Cooper Zech. „Nechceli sme sa unáhliť. Vyberali sme si hokejistov, ktorí zapadnú do nášho kombinačného štýlu hru. Prichádzajú za veľmi dobrých cenových podmienok. Veríme, že tímu pomôžu naplniť naše ciele. V hre sú ešte ďalšie príchody,“ priznal Chrenko.

Doterajšie kariéry oboch hráčov sa odvíjali v zámorských súťažiach. Foget hral v uplynulých dvoch sezónach v ECHL. V ročníku 2019/2020 sa v nej objavil v troch rôznych kluboch, za ktoré odohral celkovo 40 zápasov s bilanciou 5 gólov a 21 asistencií.
Ege má za sebou trojročné pôsobenie vo farbách Ohio State University v NCAA. V sezóne 2019/2020 mal v 35 zápasoch bilanciu 4 góly a 8 asistencií.

Televízia Nitrička

Forgot Password