Kam na dovolenku?

Leto sa nám rozbehlo a ľudia začínajú vyrážať na dovolenky. Letných destinácií máme neúrekom, my vám ale v sérii článkov prinesieme zopár najobľúbenejších destinácií posledných rokov. Dnes sa zameriame na Taliansko a Bulharsko.

Taliansko:

Sicília: Sicília je najväčší ostrov v Stredozemnom mori, ktorý sa nachádza na juhu Talianska. Strategická poloha tohto ostrova bola v minulosti veľmi dôležitá. Sicília tak bola často cieľom rôznych dobyvateľských výprav a môžete tak na nej nájsť stopy po kultúrach Grékov, Rimanov, Španielov, Francúzov, Arabov alebo aj Normanov. Okrem svojej bohatej kultúry ponúka Sicília nádherné pieskové pláže a spomenúť treba aj sopku Etnu, ktorá je stále aktívna.

Sicília

Toskánsko: Toskánsko je považované za jeden z najkrajších regiónov v celom Taliansku. Kvôli svojej kráse v tejto oblasti v minulosti žilo viacero dôležitých umelcov. Ich diela môžete nájsť v desiatkach známych múzeí, ktoré sú roztrúsené po celom regióne. Umenie tu rozkvitlo najmä v období renesancie a nájdete ho tu vo forme maliarstva, architektúry, ale aj sochárstva. Medzi najznámejšie turistické ciele patrí Florencia, Pisa, Lucca alebo napríklad Siena.

Sardínia: Sardínia je po Sicílii druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori, v Taliansku však patrí medzi najmenej osídlené. Sardínia sa vyznačuje nádherným azúrovým morom, čarokrásnou prírodou  a piesočnatými plážami medzi skalnými útesmi. Je to zároveň jeden z najstaršie osídlených ostrovov a nachádza sa tak na ňom mnoho kultúrnych pamiatok.

Sardínia

Bulharsko:

Nesebar: Mesto Nesebar bolo založené ešte v 6. storočí p. n. l. a pýši sa tak bohatou históriou. Starý Nesebar leží na malom skalnatom polostrove s rozlohou 2,5 km štvorcových a s pevninou je spojený len úzkou šijou. Nové mesto rastie pozdĺž pieskovej pláže a nachádzajú sa na ňom originálne hotely, reštaurácie a penzióny, z ktorých väčšina má nádherný výhľad na staré mesto. Nesebar je od roku 1983 súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Nesebar

Pomorie: Pomorie sa nachádza medzi Burgasom a Slnečným pobrežím. Založili ho Gréci v 4. storočí p. n. l. Pomorie je príjemné, pokojné turistické mesto, ktoré je populárne aj ako kúpeľné stredisko s najväčším liečebným ústavom na Balkánskom polostrove.

Slnečné pobrežie: Slnečné pobrežie patrí už niekoľko desaťročí k najpopulárnejším letoviskám v Bulharsku. Na Slnečnom pobreží nájdete 8 km dlhú a na niektorých miestach až 200 m širokú pláž s jemným svetlým pieskom. Pozdĺž pláže sa tiahnu ulice s nespočetným množstvom obchodov, reštaurácií a kaviarní. Centrum mesta ožíva najmä večer a v noci, kedy ľudia navštevujú početné bary, diskotéky, kasína a nočné kluby.  

Slnečné pobrežie

Vymenovali sme iba niekoľko málo lokalít, ktoré môžete v Taliansku a Bulharsku navštíviť. Ďalšie obľúbené dovolenkové destinácie z iných krajín vám prinesieme už čoskoro.  

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password