Kam na dovolenku? IV. časť

V dnešnej časti vám priblížime niekoľko letných destinácií z Egypta a Španielska.

Španielsko:

Ibiza: Ostrov Ibiza je významné stredisko turistického ruchu. Ponúka bohatý nočný život, veľký počet klubov, barov a diskoték. Okrem toho však ponúka aj nádhernú prírodu, krásne piesočnaté pláže a čisté more. Dovolenka na Ibize poskytuje aj možnosť potápania alebo zábavu v akvaparkoch. Medzi turistami sú veľmi populárne trhy hippie komunity v meste Es Cana a za zmienku stojí aj výlet do historického mestečka San Antonio.

Ibiza

Formentera: Formentera je malý ostrov s približne 12 000 obyvateľmi (údaj z 1.1.2018). Nenachádza sa tu žiadne letisko, lieta sa do neďalekej Ibizi, odkiaľ sa na ostrov Formentera prepravíte loďou. Aj vďaka tomu túto destináciu navštevuje menej turistov, ak preto hľadáte pokojnú dovolenku, tento ostrov je presne pre vás. Názov ostrova pochádza od latinského frumentaria, čo znamená úrodný. Ostrov takto nazývali Rimania, ktorý ho v minulosti využívali na pestovanie obilia.

Malorka: Malorka je najväčší ostrov v Španielsku, nachádza sa zhruba 200 kilometrov od východného pobrežia. Je to jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií celej Európy. Zlaté piesočnaté pláže, skalnaté bralá, borovicové lesy, sady plné olivovníkov a figovníkov, luxusné hotely alebo pôvodné malorské dediny. To je len zlomok toho, čo tento ostrov ponúka. Na Ibize si každý nájde to svoje – či už ste milovníkom histórie a pamiatok, chcete si v pokoji oddýchnuť na pláži alebo obľubujete mestský život v reštauráciách, baroch a kluboch.

Malorka

Egypt:

Marsa Alam: Marsa Alam bola pôvodne malá rybárska dedinka, ale od vybudovania medzinárodného letiska v roku 2003 sa stala jednou z najnavštevovanejších turistických destinácií v celom Egypte. Marsa Alam je známa svojou krásnou prírodou, čistým morom a piesočnými plážami. Je to ideálne miesto pre pokojnú dovolenku. V minulosti bola celá oblasť známa pre bohaté náleziská zlata a smaragdov.   

Marsa Alam

Sharm El Sheikh: Podobný príbeh ako s Marsa Alam, kde sa malá rybárska dedina premenila na moderné, luxusné turistické letovisko. Piesočnaté pláže, prijemné podnebie a krása Červeného mora je neodolateľné lákadlo pre turistov z celého sveta. Sharm El Sheikh okrem toho ponúka aj krásny podmorský svet, kasína, nočné kluby ale aj golfové ihriská.

Hurghada: Turistické stredisko s krištáľovo čistou vodou, nádhernými pieskovými plážami a bohaty podmorský svet, to je Hurghada. Tamojšie korálové útesy patria k jedným z najkrajších potápačských lokalít na celom svete. Hurghada je typickým arabským mestom s veľkým množstvom bazárov a mešít. Priamo v meste sa nenachádza veľa historických pamiatok, avšak všetky hlavné turistické atrakcie sú v jeho okolí.  

Hurghada

Destinácie z iných krajín môžete nájsť v našich predošlých článkoch – Taliansko a Bulharsko, Grécko a Turecko a Chorvátsko a Tunisko.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password