Kam na dovolenku? III. časť

Ďalšia časť kde vám prinášame niektoré z obľubených letných destinácií. Tentokrát z Chorvátska a Tuniska.

Chorvátsko:

Krk: Chorvátsky ostrov Krk sa nachádza v Jadranskom mori. Je známy príjemnou klímou, čistým morom a bohatou históriou, keďže osídlený je už od praveku. Najväčšie mesto na ostrove Krk je mesto s rovnakým názvom, ktoré je aj hospodárskym a kultúrnym centrom. Medzi ďalšie veľké mestá patrí Omišalj, Malinska-Dubašnica a Punat. Celý ostrov je obľúbeným turistickým letoviskom.

Krk

Crikvenica: Crikvenica je mesto a populárne turistické letovisko nachádzajúce sa na pobreží Kvarnerského zálivu Jadranského mora. Miestne obyvateľstvo sa zameriava najmä na farmárstvo a rybárčenie. Okrem hotelov s prístupom ku krásnym štrkovým plážam s bohatou zeleňou je Crikvenica známa vďaka viacerým kúpeľom. V kúpeľoch sa liečia najmä dýchacie cesty a reumatizmus. Mesto je vyhľadávané aj kvôli čistému moru a kvalitou poskytovaných služieb.

Istria: Oblasť Istria sa nachádza na severe Chorvátska, a kvôli svojej polohe je obľúbenou destináciou Slovákov. Istria ponúka široké spektrum možností. Nájdete tam nádherné pláže, čisté more, biele skaly, krásnu zeleň, alebo napríklad aj bohaté olivové plantáže. Po zotmení vás čakajú prechádzky po rušných promenádach a po celom území Istrie si môžete pochutiť na miestnych špecialitách.

Istria

Tunisko:

Mahdia: Mahdia je mesto na východe Tuniska, ktoré je známe pre svoje pokojné pláže s bielym pieskom. Mesto má bohatú históriu a nájdete v ňom niekoľko zaujímavých pamiatok. Za zmienku stojí brána Skifa Kahla, ktorá je zároveň vchodom do starého mesta a najmä pevnosť Bordj el Kebir ktorá kedysi strážila celé pobrežie. Turistickú oblasť s plážami nájdete na severe mesta, na juhu nájdete rybársky prístav. Okrom rybolovu a turistickým ruchom je mesto slávne aj svojim olivovým olejom.

Mahdia

Sousse: Sousse je tretie najľudnatejšie mesto v Tunisko, ktoré každoročne navštívi množstvo turistov. Stará časť mesta Medina je od roku 1980 zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nájdete tam mnoho kultúrnych a historických pamiatok, mauzóleá, kláštory a napríklad aj známu pevnosť Ribat. V meste sa nachádzajú prekrásne pláže s bielym pieskom a aj známe trhovisko plné kobercov, šperkov alebo kože.

Monastir: Monastir je mestom, kde sa spája história s moderným svetom. Moderné hotely sa miešajú s budovami, niektorými aj stovky rokov starými. Mesto patrí k najpopulárnejším destináciám v celom Tunisku. Okrem krásnych pláží a početných pamiatok sa v meste nachádza aj mauzóleum prvého tuniského prezidenta, ktorý sa v Monastiri narodil.

Monastir

V minulom článku ste si mohli prečítať o obľubených miestach v Grécku a Turecku a v článku predtým o miestach v Taliansku a Bulharsku.

Ďalšie tipy na letnú dovolenku z iných krajín vám prinesieme už v najbližších dňoch.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password