Kam na dovolenku? II. časť

V minulom článku sme vám priblížili niekoľko vybraných destinácií z Talianska a Bulharska. Dnes sa zameriame na Grécko a Turecko.

Grécko:

Kréta: Kréta je najväčší grécky ostrov a zároveň piaty najväčší v Stredozemnom mori. Je považovaný za kolísku európskej civilizácie a podľa gréckej mytológie sa na tomto ostrove narodil Zeus, vládca olympských bohov. Kréta je vychýreným gréckym letoviskom s bohatou históriou, krásnym skalnatým pobrežím a nekonečnými pieskovými plážami. Obyvatelia Kréty majú svoje špecifické ľudové tradície, ktoré sa od zvyšku Grécka odlišujú a ich dialekt gréčtiny je taktiež odlišný. Na ostrove sa okrem chutného vína vyrába aj olivový olej, ktorý patrí medzi tie najkvalitnejšie. 

Kréta

Rodos: Rodos je grécky ostrov v Egejskom mori. Nachádza sa pri pobreží Malej Ázie a je tak pomysleným mostom medzi Európou a orientom. Vďaka svojej bohatej histórií a krásnej prírode patrí k najvyhľadávanejším turistickým destináciám. Rodos je pokrytý zeleňou a môžete na ňom nájsť  nádherné pieskové pláže. Väčšinu dovolenkových stredísk nájdete na východnej strane ostrova. Západná strana je často navštevovaná surfistami, pretože je veterná a vznikajú tak na nej veľké vlny.

Korfu: Ostrov Korfu sa nachádza na západe Grécka, iba niekoľko kilometrov od pobrežia Albánska. Korfu je často nazývaný aj ako olivový alebo smaragdový ostrov. Okrem toho sa o ňom hovorí aj ako o záhrade Iónského mora. Je to nádherný ostrov, plný citrusových a olivových sadov, ale napríklad aj figovníkov a orchideí. Pláže sú obkolesené čistým azúrovým morom. Na Korfu môžete nájsť strediská, kde panuje pokojná dovolenková atmosféra, ale taktiež aj rušné lokality s bohatým nočným životom.

Korfu

Turecko:

Alanya: Alanya sa nachádza na malom polostrove v Stredozemnom mori medzi dvoma piesočnými plážami. Vďaka svojej strategickej polohe bola Alanya v staroveku a stredoveku významným obchodným centrom a do dnešného dňa si zachovala mnoho dôležitých historických pamiatok. Toto mesto je obľúbeným letným strediskom nielen vďaka svojej bohatej histórií, ale aj vďaka čistému moru a krásnym plážam.

Alanya

Antalya: Antalya je významná metropola s veľkým medzinárodným letiskom a prístavom. Mesto je považované za najobľúbenejšie letovisko v Turecku a často nazývané ako centrum tureckého turizmu. Vďaka unikátnej kombinácií príjemného stredomorského pobrežia a bohatej histórie je Antalya vhodná pre všetkých dovolenkárov. Na typických tureckých bazároch môžete zažiť tú pravú orientálnu atmosféru.

Side: Mesto Side bolo v antickom období hlavným mestom tamojšieho regiónu. Na jeho území sa nachádzajú zachované zrúcaniny z rímskeho obdobia a patrí tak k najvýznamnejším archeologickým náleziskám. Okrem toho toto mesto ponúka nádherné pieskové pláže a azúrovo čisté more. Neďaleko mesta sa rozprestierajú citrusové a pomarančové háje, alebo aj bavlníkové plantáže.

Side

Grécko a Turecko patria medzi najoblúbenejšie a najnavštevovanejšie destinácie. Vymenovali sme vám iba zlomok miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Populárne dovolenkové destinácie z Talianska a Bulharska môžete nájsť v našom predchadzajúcom článku. Ďalšie tipy na letnú dovolenku z iných krajín vám prinesieme už v najbližších dňoch.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password