Kam cez víkend?

Ak ešte neviete, kam s rodinkou cez víkend, ponúkame zopár tipov.

25. septembra od 14:00 – 18:00 sa uskutoční podujatie „Udržateľná Nitra“. Návštevníci sa budú môcť zapojiť do burzy nápadov a diskusie o zodpovednom prístupe k produkcii odpadov a pripravené budú aj odborné výklady o rastlinkách. Účastníci sa môžu zúčastniť prehliadky pešo alebo na bicykli a v programe bude aj „upcyklovaná“ módna prehliadka. Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre sa taktiež pridá k oslavám Svetového dňa cestovného ruchu a ponúka návštevníkom strávenie príjemného dňa, napríklad aj pri pikniku v ich botanickej záhrade.

26. 9. do Nitry opäť zavíta pravá exotika. Stará Vodáreň ožije africkými trhmi so všetkým, čo k tomu patrí. Pre návštevníkov je pripravená ochutnávka exotického ovocia, ktoré si budú môcť i nakúpiť. Pripravené sú aj iné tropické dobroty, ako napríklad sušené mango, voňavé korenie, luxusná káva alebo čerstvé kakaové bôby. Od 9:00 do 15:00 sa môžete ocitnúť v inej krajine len pomocou vašich chuťových pohárikov.

Česko-ugandský food projekt dováža tú najčerstvejšiu poľnohospodársku produkciu letecky, zo srdca Afriky a týmto spôsobom podporuje ugandských lokálnych farmárov a pestovateľov.

Zdroj: africketrhy.cz

Výstava fotografií Petra Michalíka „Potulky malebnými zákutiami Nitry“ bude v Synagóge sprístupnená 26. septembra od 13:00. V ten istý deň sa bude konať aj pešia komentovaná prehliadka s názvom Po stopách nitrianskych židov. „Pôjde sa po trase Synagóga – Ulica Fraňa Mojtu – pešia zóna – Farská ulica – Párovce a Židovský cintorín,“ informovalo nitrianske turistické informačné centrum (TIC).

Zdroj: nitra.eu

26. September 2021 od 16:00 do 18:00 sa uskutoční 3. ročník hudobno-literárneho večera pod Nitrianskym hradom. Podujatie sa realizovalo i vďaka spolupráci Krajského pamiatkového úradu Nitra a Základnej umeleckej školy J. Rosinského v Nitre.


Televízia Nitrička

Forgot Password