KáKáVé-čko získalo grantovú podporu na kultúru aj zveľadenie okolia

Aj tento rok sa budú počas leta konať Klokočinské kultúrne večery. Financie na kultúru a úpravu priestorov pochádzajú z viacerých zdrojov.

foto: FB ŠOK – Šport Osveta Kultúra

Občianske združenie Šport Osveta Kultúra (ŠOK) už na sociálnej sieti informovalo, že nielen pre obyvateľov najväčšieho nitrianskeho sídliska je počas tohtoročného leta pripravený kultúrny program. Ten budú opäť tvoriť najmä filmové večery. „Už od augusta pre Vás každý piatkový večer chystáme na amfiteátri za kostolom sv. Gorazda na Klokočine v Nitre pokračovanie Klokočisnkých Kultúrnych Večerov (KáKáVé-čko),“ uvádza Občianske zruženie. Celovečerné filmy si diváci pozrú na štvormetrovom plátne a s novým zvukom. Kultúrne večery finančne podporilo mesto Nitra.

ŠOK uspel aj v ďalších grantových programoch.

Cez jeden z nadačných grantov kultúrne večery doplní séria výstav zameraných na tému slobody v súvislosti s 30. výročím odchodu vojsk Varšavskej zmluvy z územia Československa. Prostredníctvom grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie uspel tiež projekt Veľké klokočinské čistenie. „Vďaka tejto finančnej podpore opravíme informačnú tabuľu a okolie parku nitrianskych osobností, ošetríme sochy, ale upravíme aj ihriská pri kostole sv. Gorazda,“ dodáva ŠOK.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password