Kaidžas – raper z Nitry

Kaidžas, vlastným menom Karol Jedlovský, je raper z Nitry. Doposiaľ vydal tri sólo albumy. Jeho posledný album s názvom ,,Lepší“ vyšiel 18.12.2018.

Od kedy sa venuješ hudbe?
Začal som robiť slovenský rap, keď som mal dvanásť rokov. Približne 22-23 rokov sa tomu venujem. Robil som to v časoch, kedy sme sa všetci, čo robili na Slovensku slovenský hip-hop poznali. Robil som v Nitre aj prvé hip-hopové koncerty, vtedy som mal 15 rokov. Organizácia bola písaná na kamaráta, čo mal 18 rokov.

Aj tvoj brat je hudobník, ešte stále sa tomu venuje?
Áno. On bol aj môj koncertný DJ a zároveň je niekoľkonásobný majster Slovenska v mixovaní na gramofónoch. Dosiahol výrazný úspech, aj keď mal 17-18 rokov na majstrovstvách východnej Európy Vestax Extravaganza v Poľsku, konkrétne vo Varšave.

Kde pramení vo vašej rodine tento cit pre hudbu?
Prišlo to prirodzene. Z rodiny okrem nás dvoch mal veľký vzťah k hudbe aj náš bratranec. On vychodil myslím aj hudobnú školu, kde študoval bicie. Rodičia mali radi hudbu a od malička u nás hrávala hudba.

Kedy ťa najbližšie môžu ľudia vidieť?
Plánujeme koncerty. Naposledy ma ľudia mohli vidieť na Klokočine cez leto 2018. Chystáme nejakú sériu koncertov aj cez leto. Viac sa dozviete na mojich sociálnych sieťach.

Viac o Kaidžasovi a jeho albume z konca roku 2018 sa dozviete v relácii O ľuďoch s ľuďmi s Táňou Timkovou tu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password