K zelenému Chrenovskému mostu sa pridalo nitrianske divadlo a univerzita

„Zelená“ univerzita bola naozaj zelená.

Okrem svetových dominánt sa aj tie nitrianske pridali k upozorneniu na klimatické problémy. Príležitosťou je konferencia Organizácie spojených národov o zmene klímy, takzvaná COP26, ktorá sa konala v Glasgowe. Stretli sa tu zástupcovia mnohých krajín, aby prebrali ciele, ktoré majú viesť k záchrane planéty. „V tejto súvislosti a v snahe zvýšiť povedomie o konferencii COP26 bude počas 1. – 2. novembra svietiť Chrenovský most na zeleno,“ dodal Mestský úrad v Nitre.

K iniciatíve sa v pondelok a utorok večer pridali Divadlo Andreja Bagara a „zelená“ Slovenská poľnohospodárska univerzita.

„S iniciatívou nasvietiť na zeleno budovy slovenských dominánt, medzi nimi aj SPU v Nitre a podporiť tým ambiciózne ciele na záchranu planéty, prišlo Britské veľvyslanectvo v Bratislave,“ uvádza univerzita. Veľvyslanec Spojeného kráľovstva, Veľkej Británie a Severného Írska Nigel Baker uviedol, že sa v súvislosti s vizuálnou stránkou verejnej podpory sa teší na fotografie významných slovenských budov, ktoré rozsvietili Slovensko na zeleno: „Budem ich hrdo zdieľať s kolegami v Spojenom kráľovstve a širším organizačným tímom COP26 ako jasný odkaz zo Slovenska“.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password